Hanba im! Dvanásť rokov basy každému z nich, píšu ľudia na internete v reakcii na návrh zákona, podľa ktorého malo byť umelé oplodnenie trestný čin

  0
  Národná rada Slovenskej republiky (Autor: SITA)
  Sociálne siete vreli, keď sa na nich začalo písať, že trojica ultrakonzervatívnych poslancov by chcela, aby ženy, ktoré nemôžu počať deti prirodzenou cestou, niesli trestnú zodpovednosť za umelé oplodnenie. Trest nemal podľa Kuffu, Kvasničku a Mikloška stretnúť len samotné ženy, ale aj všetkých, ktorí by im v snahe otehotnieť inou ako prirodzenou cestou pomáhali. 
   
  Okrem toho tu bol ešte aj ústavný zákaz interrupcií pod hrozbou väzenia až na 25 rokov. Pri umelom oplodnení boli poslanci k ženám zhovievavejší a v zákone navrhovali 5 až 12 rokov za podstúpenie tohto, dnes už pomerne bežného, zákroku. „Zatvárať do basy rodičov len za to, že chcú mať deti a využijú pritom umelé oplodnenie, je neľudské a s hlavnou myšlienkou vzniku Ústavy SR to nemá nič spoločné,“ píše strana SKOK! na webovej stránke, ktorú založila v reakcii na zamietnutý návrh zákona. 
   
  Liberáli sa na stránke s názvom Nechcem do basy pýtali ľudí, čo si myslia o návrhu trojice ultrakonzervatívnych poslancov, ktorí chceli rodičov trestať väzením zato, že nemôžu mať deti prirodzenou cestou. Reakcie na seba nenechali dlho čakať a v nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať niektoré z nich.
   
  „Dvanásť rokov basy každému z nich, za to že hlasovali ZA! Hanba, a to si hovoríte politici? Už keď nepozeráme na toto hlasovanie z humánneho hľadiska, ale pragmatického: Kto bude robiť na naše dôchodky? Problém s otehotnením má v súčasnosti každá druhá žena! Mali by porozmýšľať nad celoslovenským ospravedlnením sa, že vôbec taký hnus vypustili do sveta!“ píše na stránke rozhnevaná Vladimíra. 
   
  Ani ostatné komentáre na adresu poslancov, ktorí podporili návrh spomínaného zákona, nie sú lichotivé. „Hanba im!! Niektoré ženy nemôžu za to, že nemôžu mať deti a musia ísť na umelé oplodnenie. Je to smutne, aké kurv* sú v parlamente!!“ píše vo svojom komentári ďalší používateľ.
   
  Reakcie ľudí na zamietnutý návrh zákona o trestnej zodpovednosti za umelé oplodnenie a interrupcie
  Reakcie ľudí na zamietnutý návrh zákona o trestnej zodpovednosti za umelé oplodnenie a interrupcie. (zdroj: nechcemdobasy.sk)
   
  Hnev ľudí sa vzniesol aj na tých zákonodarcov, ktorí zdvihli ruku za prijatie zákona, nakoniec však neprešiel. Dokopy sa ich nazbieralo 19. Niektorí z nich však tvrdia, že počítali so zmenou návrhu zákona v ďalšom čítaní a pripomienkovom konaní. Ani také argumenty však neupokojili verejnú mienku. „To, že by ste znenie zákona menili v druhom čítaní, argumentačne neobstojí, lebo vôbec sa podpísať pod takýto nemorálny ‚šit‘ svedčí, ako máte ‚našitované‘ vo svojich hlavách.“