pondelok, 14 júna, 2021
21.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Neuveriteľný triumf špinavých praktík. Kto takto píše o predaji PKO?

Neuveriteľný triumf špinavých praktík. Kto takto píše o predaji PKO?

Argumenty, že budova je škaredá, stará, komunistická, nie sú podľa Kopcsaya dostatočné, lebo budova PKO patrí k popredným architektonickým dielam modernej slovenskej architektúry. „Jej zánikom sa stráca kus Bratislavy, ale aj kus ilúzií a viery, že verejný záujem môže zvíťaziť,“ píše komentátor na webovom portáli denníka SME.

Planetárium, ktoré má vzniknúť na mieste terajšieho PKO, je podľa Kopcsaya iba slabá náplasť, ktorá sa nesie v duchu hesla „pozerajte sa na tie svoje hviezdy, nech my môžeme piť päťhviezdičkový koňak“. Odstránením PKO odstránili skupiny okolo J&T prekážku, ktorá im stála v ceste pri zmene nábrežia a devastácii mesta.

Verejný záujem nikde

Kopcsay píše aj o tom, že najväčšou prehrou v prípade predaja PKO je, ako píše, „výprask verejného záujmu“. Prirovnáva celú situáciu k 90. rokom, keď sa Bratislava „tvárila ako oáza vyššej politickej kultúry“. Podľa Kopcsaya však slovenská metropola nikdy takouto oázou nebola a nie je ani v súčasnosti. Predaj PKO označuje komentátor denníka SME ako „neuveriteľný triumf špinavých praktík“.

Celý komentár si môžete prečítať TU.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,038 +12 Dnes Úmrtí 12,441 +2 Dnes Uzdravení 377,282 Infikovaných 1,315 Last updated: 14. júna 2021 - 15:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -