utorok, 7 decembra, 2021
-0.3 C
Bratislava
ÚvodArénaAustrália zvažuje zákon umožňujúci uväznenie teroristov na neurčitý čas

Austrália zvažuje zákon umožňujúci uväznenie teroristov na neurčitý čas

Premiér Malcolm Turnbull žiadal celoštátny zákon o zadržiavaní na neurčitý čas pre tých teroristov, ktorí aj po uplynutí svojho trestu naďalej predstavujú hrozbu.
Podrobnosti ešte treba vypracovať, ale Turnbull novinárom povedal, že na stretnutí v Sydney dostal súhlas od štátnych lídrov.
Zákony je potrebné sprísniť aj po iných stránkach, napríklad je nutné predĺžiť čas, ktorý obvinení z teroristických trestných činov budú môcť stráviť vo väzbe do začiatku súdneho procesu.

Šéf výboru federálneho parlamentu pre tajné služby a bezpečnosť Dan Tehan vyhlásil, že útoky v Paríži sú dôvodom na nové prísne zákony.
,,Žiaľ, vo Francúzsku sme videli, že ľudia, ktorí boli odsúdení za terorizmus, si odpykali trest a vyšli z väzenia – a v prípade magazínu Charlie Hebdo spáchali brutálny teroristický čin,” povedal Tehan pre televíziu ABC.

,,Tu u nás doma sa objavujú rovnako znepokojujúce správy o austrálskych teroristoch a väzenských gangoch, ktoré využívajú čas strávený vo väzení na verbovanie a radikalizovanie ostatných spoluväzňov,” dodal Tehan.
Zákon umožňujúci uväznenie teroristov na čas presahujúci rozsudok bude podobný zákonom, aké sa v Austrálii uplatňujú voči páchateľom sexuálnych zločinov, pedofilom a násilnickým kriminálnikom.

Takáto nová legislatíva by bola doplnením nových zákonov, na základe ktorých je už možné zbaviť občianstva tých teroristov, ktorí majú dvojaké občianstvo.
V súčasnosti je v Austrálii 13 odsúdených teroristov a 25 ďalších osôb je zadržiavaných pre obvinenia z terorizmu, pričom čakajú na súdny proces.
Oznámenie prišlo v ten istý deň, ako 15-ročnému chlapcovi, obvinenému z plánovania teroristického činu na území Austrálie, zamietli prepustenie na kauciu.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 732,495 +3,020 Dnes Úmrtí 14,900 +74 Dnes Uzdravení 599,858 Infikovaných 117,737 Last updated: 7. decembra 2021 - 03:55 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img