Prišla o rozum? Pištoľ, puška alebo samopal ako vianočný darček… Taký nápad má jedna americká politička

  0
  Ilustračné foto: pištoľ (Autor: SITA)

  Republikánska poslankyňa zákonodarného zboru štátu Nevada za okres Clark Michele Fioreová popriala svojim priateľom, rodine a priaznivcom na Facebooku šťastné a veselé Vianoce naozaj netradičným spôsobom. K fotografii svojej rodiny, ktorej všetci členovia, vrátane malého chlapca, majú pri sebe zbrane, nezabudla priložiť aj patričný komentár.

  Snímku rodiny Michele Fioreovej potom dopĺňa ešte sprievodný text pod ňou. „Moja rodina, tej vašej. Šťastné a veselé Vianoce.“ Zaujímavý je aj odkaz, ktorým Frioreová komentovala fotografiu. „Je na Američanoch, aby ochránili Ameriku. Sme len obyčajná americká rodina,“ tvrdí v popise k snímke americká politička.

  Jej príspevok vzbudil na Facebooku pochvalné reakcie jej priaznivcov, ktorí nedajú dopustiť na právo Američanov vlastniť zbrane. Objavili sa však aj kritické komentáre. „Šíriť odkaz nenávisti a násilia na narodenie Ježiša Krista. Som si istá, že Boh by bol na vás hrdý, Michele!“ píše ironicky v komentároch jedna z používateliek sociálnej siete.

  Vianočná pohľadnica rodiny americkej političky Michele Fioreová, ktorá obhajuje právo na držanie zbraní
  Vianočná pohľadnica rodiny americkej političky Michele Fioreová, ktorá obhajuje právo na držanie zbraní. (zdroj: facebookový profil Michele Fioreovej)

  Celý článok si môžete v angličtine prečítať TU.

  - Reklama -