pondelok, 25 januára, 2021
0.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Na Slovensku je málo vakcín pre deti, ale vládu to zrejme netrápi,...

Na Slovensku je málo vakcín pre deti, ale vládu to zrejme netrápi, pomáhajú jej v tom konšpiračné weby, ktoré démonizujú očkovanie

Už od začiatku roka sa objavovali informácie o tom, že na Slovensku chýbajú očkovacie látky a podľa Kopcsaya sú dobre známe aj príčiny. Tou objektívnou je to, že v celej Európe je nedostatok týchto medikamentov. Komentátor tvrdí, že je tu potom aj subjektívna príčina, ktorou je fakt, že „slovenským firmám sa pre nízke ceny liečiv na Slovensku a vyššie ceny v okolitých krajinách oplatí vakcíny vyvážať“.

Výhodný biznis

Prípady vývozu nedostatkových liečiv sa objavujú a zaoberá sa nimi Štátny ústav pre kontrolu liečiv, ale postupuje len veľmi pomaly a sankcie, ktoré udeľuje sú podľa Kopcsaya len symbolické. „Vyvážať vakcíny sa skrátka oplatí a štát nevymyslel nič, aby tomuto biznisu s nebezpečnými dôsledkami zabránil. Ministerstvo momentálne čaká – nie na Godota, ale na rozhodnutie Európskej komisie,“ myslí si komentátor. Minister zdravotníctva sa nemusí podľa Kopcsaya trápiť ani s tým, že by proti nedostatku očkovacích látok protestovali napríklad mamičky malých detí. Pomáhajú pritom totiž konšpiračné weby, ktoré sa snažia širokú verejnosť presvedčiť o tom, že „očkovanie je vlastne škodlivé“.

Vláda sa tak môže venovať iným témam, ktoré priťahujú voličov. „Členovia vlády síce vyhlasujú na bilbordoch, že pracujú pre občanov, ale zrejme ju zamestnávajú žaloby pre kvóty či horúčkovité balenie sociálnych balíčkov. Tvrdí tiež, že občanov chráni – ale asi nie pred detskými chorobami,“ zamýšľa sa vo svojom komentári Márius Kopcsay.

Celý komentár si môžete prečítať TU

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 +551 Dnes Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 25. januára 2021 - 20:28 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky