Dokumenty WikiLeaks šokujú. Bývalý spolupracovník bin Ládina sa zdržiaval na Slovensku

  0
  Usáma bin Ládin (Autor: ReproFoto: youtube)

  Terorista Wadih el-Hage stál za bombovými útokmi na americké ambasády, pri ktorých zahynulo približne dvesto ľudí. V Spojených štátoch ho odsúdili na doživotie.

  Internetová stránka WikiLeaks priniesla informácie, že terorista a blízky spolupracovník Usámu bin Ládina Wadih el-Hage v 90. rokoch trávil pomerne veľa času na Slovensku. Podľa dokumentov tu mal zariaďovať pre Ládina obchody s traktormi.

  Portál Topky upozorňuje na informácie českých Hospodárskych novín ešte z roku 2001, ktoré napísali, že v roku 1992 uzatvoril el-Hage kontrakty so spoločnosťou ZTS Trading. „Rokoval som so spoločnosťou Zetor z Martina,“ povedal vtedy novinárom el-Hage. Jeho slová potvrdil aj vtedajší šéf obchodnej divízie ZTS Turčianske strojárne Martin. „V roku 1992 od nás Wadih el-Hage kúpil 10 traktorov do Sudánu,“ uviedol Ladislav Segiň.
   
  Topky ďalej uvádzajú, že firma s takým názvom však v Martine neexistovala. „ZTS, vyrábajúca ťažké traktory, mala ale do roku 1994 právo užívať ochrannú známku Zetor. Podľa výpovede el-Hageho išla potom objednávka prostredníctvom jeho obchodnej spoločnosti Cylim Import Export do firmy Laden International, ktorej vlastníkom bol kedysi svetový terorista číslo jeden Usáma bin Ládin,“ píše portál.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu