sobota, 31 júla, 2021
20.2 C
Bratislava
ÚvodArénaTalianska mafia vyrazila do boja proti Islamskému štátu. Nebojte sa, ochránime vás,...

Talianska mafia vyrazila do boja proti Islamskému štátu. Nebojte sa, ochránime vás, sme lepší ako FBI, odkazujú mafiáni Newyorčanom

Do boja proti Islamskému štátu (IS) sa teraz pustili aj mafiáni z New Yorku. Po správach o tom, že by sa mestá v Spojených štátoch mohli stať ďalším terčom útokov, sa objavili vyhlásenia talianskej mafie, ktorá ovláda viaceré newyorské štvrte. Jedna zo sicílskych rodín, ktoré desaťročia pôsobia v americkom podsvetí, sa rozhodla, že nedovolí, aby teroristi z IS ohrozili New York. Známa mafiánska rodina Gambinovcov má podľa vyjadrení svojich členov lepšie prostriedky na boj proti militantom ako polícia a tajné služby.

Mafia môže byť efektívnejšia než FBI

Vyšetrovatelia podľa Gambinovcov nemajú dosť prostriedkov na to, aby mohli účinne bojovať s teroristickými bunkami, ktoré operujú na území USA. „Polícia často reaguje neskoro alebo si nedokáže urobiť celkový obraz toho, čo sa vlastne deje, pretože nemá dosť ľudí v teréne, ktorí by dokázali zbierať informácie,“ uviedol podľa agentúry RT Giovanni Gambino, syn šéfa mafiánskej rodiny Gambinovcov.

Giovanni Gambino, scenárista a spisovateľ, syn obávaného mafiánskeho bossa
Giovanni Gambino, scenárista a spisovateľ, syn obávaného mafiánskeho bossa (Foto: Twitter)

Mafia v New Yorku má podľa Gambina oveľa lepšiu pozíciu na boj proti skrytým teroristickým bunkám ako tajné služby. Talianski mafiáni preto po hrozbách zo strany Islamského štátu vyhlásili, že sú pripravení ochrániť miestnych ľudí pred prípadnými teroristickými útokmi. Práve podsvetie má totiž v porovnaní s FBI či CIA oveľa bližšie napríklad k informáciám o predaji a pohybe zbraní na čiernom trhu.

Štvrte New Yorku ochráni mafia

Giovanni Gambino, ktorý sa našiel v práci hollywoodskeho scenáristu, tvrdí, že po útokoch, ktoré sa stali v Paríži 13. novembra, je ochrana dôležitejšia ako kedykoľvek v minulosti. „Svet je dnes v nebezpečenstve, ale ľudia, ktorí žijú v štvrtiach New Yorku so sicílskymi konexiami, sa môžu cítiť bezpečne. Ubezpečíme sa, že naši priatelia a rodiny sú chránené pred extrémistami a teroristami, predovšetkým pred brutálnou a psychopatickou organizáciou, ktorá samú seba nazýva Islamský štát,“ uviedol Giovanni Gambino v rozhovore, z ktorého cituje aj svetová agentúra Reuters.

IS sa bojí mafie

Podľa Giovanniho Gambina, ktorý vyrastal v Palerme na Sicílii, má Islamský štát z mafie strach a to je údajne aj dôvod, prečo sa IS ani nesnaží založiť si teroristické bunky na Sicílii. Ostrov je totiž dodnes pod veľmi silným vplyvom miestnej obávanej mafie, ktorej odnož pôsobí aj v USA. Práve ochranou ľudí pred prípadnými útokmi radikálov z IS si chce talianska mafia v Spojených štátoch napraviť reputáciu. „Mafia má zlú reputáciu, ale väčšina z toho je nezaslúžená. Podobne ako život, aj mafia má dobré a zlé stránky a teraz má šancu ukázať svoju prívetivejšiu tvár,“ tvrdí Giovanni Gambino.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,581 Úmrtí 12,536 Uzdravení 379,498 Infikovaných 547 Last updated: 31. júla 2021 - 07:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -