Objavil sa nový spis. Gorila Slovakia II je už na webe

  0
  Účastníci protestného zhromaždenia na Námestí Slobody. Protest Gorila 6 v uliciach Bratislavy zorganizovali nespokojní občania. (Autor: SITA)

  Informácie o novom spise zverejnila redakcia Denníka N. Dokument vyzerá ako prepis rozhovorov Ľubomíra Arpáša, exšéfa kontrarozviedky SIS, s viacerými ľuďmi. „Z kontextu dokumentu vyplýva, že rozhovory nahrával samotný Arpáš,“ píše Denník N.

  Tie pochádzajú z rokov 2006 až 2012, ktorých sa zúčastňujú významní ľudia z polície, SIS, ale aj politici. Podľa informácií Denníka N by mohlo ísť o záznamy, ktoré našla polícia pri prehliadke Arpášových počítačov ešte v roku 2012.

  „Arpáš sa podľa dokumentu stretával napríklad s bývalým šéfom komunistickej ŠtB Alojzom Lorencom, Zoltánom Vargom z kauzy Gorila, s ktorým sa o Gorile zhovára aj s rôznymi podnikateľmi,“ uvádza Denník N, podľa ktorého sa v rozhovoroch obajvujú aj mená predstaviteľov vlády – Robert Fico, Robert Kaliňák, Martin Glváč, ale aj Mikuláš Dzurinda či podnikatelia Miroslav Výboh, Jozef Brhel či Juraj Široký.

  Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik, ktorý Gorilu dozoruje sa pre Denník N vyjadril, že sa k celej záležitosti vyjadrí po svojom návrate zo zahraničia. O tom, že niekto zverejnil na rovnakej americkej stránke ako prvý spis aj dokument s názvom Gorila Slovakia II, Kováčik nevedel.

  “Viem, že to robil, že si ľudí nahrával. Mohol to robiť pre svoju ochranu, ale aj z rôznych iných dôvodov,” povedal pre Denník N bývalý agent SIS Peter Holúbek, z ktorého bytu mala SIS odpočúvať byt Zoltána Vargu, na základe čoho vznikol spis Gorila.

  Arpáš, ktorý má byť hlavným aktérom nového spisu, sa k téme nevyjadril. Podľa materiálov sa v prepisoch priznáva k spolupráci s finančnou skupinou Penta. Tá pre Denník N cez svojho hovorcu reagovala, že dôveryhodnosť materiálu je pochybná a vzbudzuje celý rad otázok.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu