Nezmenila si profilovku a je hviezdou Facebooku. Rodáčka z Paríža žijúca v Anglicku vysvetľuje, prečo

  0
  Charlotte Farhamová (Autor: Reprofoto, Facebook)

  Ísť proti prúdu sa niekedy oplatí, a nielen pre popularitu na sociálnej sieti. Hoci má mnoho ľudí vrátane Slovákov na svojej facebookovej profilovke filter s francúzskou trikolórou, podľa Charlotte je to nefér voči ostatným krajinám, ktoré tiež trpia. Informuje portál The Independent.

  Bez hraníc, bez hierarchie

  Ako uviedla Charlotte, svoju profilovku nebude meniť napriek tomu, že je Francúzka a pochádza z Paríža. „Nebolo by správne, ak by som to urobila len pre Paríž. Ak by som to totiž mala robiť po každom útoku, musela by som si meniť profilovku niekoľkokrát za deň. Moje srdce je s celým svetom, bez hraníc, bez hierarchie. Cením si každý ľudský život, ktorý je napadnutý extrémistami. Nebuďte súčasťou „my“ a oni“, lebo toto je to, čo chcú, aby ste robili,“ vysvetlila Charlotte. Žije v Anglicku a je vydatá za moslima.

  Za to si vyslúžila obrovský obdiv, keď jej príspevok tlačidlom „páči sa mi“ označilo takmer 150-tisíc užívateľov na Facebooku a zdieľalo ho vyše 90-tisíc ľudí. Príspevok zverejnila ešte v sobotu, odvtedy jej na sociálnu sieť začali pribúdať príspevky, ktorými jej ľudia vyjadrovali aj sústrasť s piatkovými udalosťami v Paríži. „Som z Indie a je mi veľmi ľúto, čo sa stalo v tvojej krajine a naozaj oceňujem spôsob, akým myslíš na celý svet, nielen na tvoju krajinu,“ znel jeden z príspevkov. Napísal jej aj užívateľ z Afriky. „Som z Južnej Afriky, želám si, aby každý myslel tak ako ty. Svet môže byť lepším miestom.“

  Samozrejme, vyskytli sa aj negatívne príspevky, nie každý mal totiž pre Charlottin výrok pochopenie. „Ak ste môj status pochopili ako kritiku, nepochopili ste pointu,“ odkázala neprajníkom. Zároveň vyjadrila smútok zo správnia sa svojich „priateľov“ na Facebooku.


   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu