nedeľa, 17 januára, 2021
-6.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Lietadlá utopili svadbu v krvi. Najskôr zbombardovali ženy. Počet obetí je ohromujúci

Lietadlá utopili svadbu v krvi. Najskôr zbombardovali ženy. Počet obetí je ohromujúci

Podľa vyjadrenia miestneho predstaviteľa Abdalláha Fazlího, ktorý navštívil miesto udalosti, lietadlá vojenskej koalície pod vedením Saudskej Arábie najprv bombardovali stan pre ženy a následne utrpel zásah aj samostatný stan pre svadobčanov mužského pohlavia. Dodal, že pri dejisku oslavy sa nenachádzali nijaké pozície šiitských povstalcov, tzv. húsíov. Miestni obyvatelia a svedkovia však pre DPA uviedli, že koaličné lietadlá v posledných dňoch podnikali v okolí prístavu Muchá intenzívne nálety proti húsíom.

Smrtiaci útok sa odohral v čase, keď generálny tajomník OSN Pan Ki-mun v rámci výročnej rozpravy Valného zhromaždenia OSN v New Yorku vyzval na zastavenie koaličných náletov v Jemene, ktoré sú podľa neho zdrojom väčšiny civilných obetí tamojšieho konfliktu.

Saudskoarabská oficiálna tlačová agentúra SPA túto záležitosť zatiaľ nijako nekomentovala, námestník predsedu tamojšieho poradného zboru Amín Džafarí však počas vystúpenia na pôde Európskeho parlamentu v Bruseli ubezpečil, že jeho krajina pri zásahoch v Jemene dodržiava medzinárodné právo a robí všetko pre to, aby zamedzila civilným obetiam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 223,325 +573 Dnes Úmrtí 3,474 +57 Dnes Uzdravení 168,915 Infikovaných 50,936 Last updated: 17. januára 2021 - 20:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky