Zeman zavolal Ficovi. Cítil potrebu mu niečo dôležité povedať

  0
  Zľava: Prezident ČR Miloš Zeman a predseda vlády SR Robert Fico (Autor: SITA)

  Miloš Zeman sa sympatiami voči slovenskému premiérovi Ficovi netají. Svoj obdiv k nemu prejavil už pred rokom, keď ho vyznamenal štátnym ocenením za „zvlášť vynikajúce zásluhy v prospech Českej republiky“.

  Keby mali aj českí politici toľko odvahy…

  Dnes je českej hlave štátu pochuti vyjadrenie Roberta Fica, ktorý vyhlásil, že Slovensko za jeho pôsobenia vo funkcii žiadne kvóty neprijme. Okrem toho sa Fico po utorkovom rokovaní Rady ministrov, keď boli štyri štáty Únie (vrátane SR a ČR) prehlasované, vyjadril, že radšej vstúpi do infringementu, než aby rešpektoval diktát Bruselu. Premiér dokonca nabral odvahu k prípadnému súdnemu sporu s Bruselom. Na rozdiel od Fica český premiér Bohuslav Sobotka súdny spor s EÚ odmietol.

  Na stretnutí s občanmi obce Vyšní Lhota Zeman v súvislosti s vyhlásením Roberta Fica, že pokiaľ bude premiérom, na území Slovenska nebude ani jeden ilegálny imigrant, povedal, že takmer by si želal, aby mali podobné stanovisko aj českí politici.

  Telefonát dvoch priateľov

  Miloš Zeman dnes v telefonickom rozhovore s predsedom vlády Robertom Ficom zopakoval svoj obdiv k jeho odvahe. „Pán prezident telefonicky hovoril s predsedom vlády Slovenskej republiky Robertom Ficom vo veci utečeneckej krízy v Európe. Pán prezident Robertovi Ficovi blahoželal k odvahe a statočnosti a vyslovil predsedovi vlády Slovenské republiky svoju osobnú podporu,“ povedal pre ParlamentníListy.cz hovorca prezidenta Jiří Ovčáček.


   

  - Reklama -