pondelok, 25 januára, 2021
0.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Vyšehradská štvorka vytrvalo odmieta utečenecké kvóty. Kto sa pridal?

Vyšehradská štvorka vytrvalo odmieta utečenecké kvóty. Kto sa pridal?

 Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Peter Stano, “cieľom bolo zosúladiť postoje týchto krajín k návrhu Európskej komisie o vytvorení trvalého relokačného mechanizmu utečencov v rámci EÚ a zavedení povinných kvót”.

Podľa slov šéfa slovenskej diplomacie Miroslava Lajčáka na rokovaní opäť vysvetľovali pozície Slovenskej republiky k povinným kvótam a diskutovalo sa, či je možné dosiahnuť dohodu na utorkovej Rade ministrov vnútra v Bruseli. “Zopakoval som naše výhrady, že kvóty sú za tejto situácie len symbol, ktorý nerieši naozajstné problémy súvisiace s migračnou krízou,” cituje Stano vyjadrenie podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslava Lajčáka po skončení rozhovorov. “Dnešná diskusia nám pomohla lepšie pochopiť jeden druhého, ale, žiaľ, diskutuje sa až teraz, keď už sú na stole konkrétne návrhy a sme pod tlakom utorkovej ministerskej rady a stredajšej schôdzky premiérov a prezidentov EÚ. Podľa nás by mala EÚ najskôr diskutovať o postojoch a názoroch jednotlivých členov a až na základe toho predložiť návrhy, o ktorých sa ide hlasovať,” uviedol ďalej Lajčák.

Pražská schôdzka k migračnej kríze bola už druhou za ostatných desať dní, na ktorej krajiny V4 diskutovali s luxemburským predsedníctvom o problematike riešenia migračnej krízy. Pred dnešným stretnutím sa tejto téme ministri V4 a Luxemburska venovali v Prahe v piatok 11. septembra aj s nemeckým rezortným partnerom. Dnes sa k nim zas pridal lotyšský minister zahraničných vecí.

 

 


 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 +551 Dnes Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 25. januára 2021 - 23:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky