nedeľa, 17 januára, 2021
-3.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Stanislav Martinčko: Pane, my sme štátna nemocnica!

Stanislav Martinčko: Pane, my sme štátna nemocnica!

Príbuzní nenachádzajú slov, keď sa dozvedia, že štátna nemocnica nemá dostatok prádla na výmenu a keď majú tak vymenia, keď nemajú, tak smola!! Asi si občania budú musieť do štátnych  nemocníc nosiť okrem toaletného papiera, príboru, uterákov, stravy atď., zrejme aj vlastné postele, ak ich budú mať operovať, budú si zrejme  musieť k tomu pribaliť aj ostrý nôž namiesto skalpela, ihlu a niť na zašívanie. Pacienti traumatologického oddelenia tejto nemocnice majú šťastie aj v tom, že keď sa  preberú z úrazu a sú, čo len trocha schopní pohybu, tak nemusia čakať na čisté nemocničné prádlo,  lebo nemocnica sa ich zbaví, príbuzní si môžu svojich blízkych naložiť na pripravené invalidne vozíky a odviesť domov, lebo nemocnica  podľa lekárov nie je opatrovateľský ústav, tak nech sa o chorých namiesto nemocnice starajú príbuzní. Až ku takej  absurdnosti zdravotníckeho systému doviedli svojimi rozhodnutiami mocná elita nášho národa. Vyzerá to tak, že ak pacienti splnili svoju úlohu a to tým, že cez rôzne operácie sa nemocnica na ňom dostatočne nabalila a vyúčtovala zdravotnej poisťovni,  tak už ležiaci pacienti, ktorí sa doliečujú, sú pre nemocnicu nákladová položka, preto sa jej treba čo najskôr zbaviť.  Štátna nemocnica  potom môže nerušene nakupovať predražené zdravotné prístroje, ktoré sú zvyčajne, tak ako je to zvykom na Slovensku predražené nie raz aj viac ako  o 100%, o čom by napríklad mohli hovoriť vo VÚSCH v Košiciach a určite aj vo všetkých štátnych nemocniciach, pre ktorých je pacient len nástroj na rabovanie zdravotného systému, kde biznis je viac, ako starostlivosť o pacienta, kde biznis vyvolených je viac ako slušné zárobky pre sestry, či lekárov. Ak raz do toho systému vkročí noha riadneho gazdu, tak len vtedy sa dozvieme, akými cestičkami sa zo štátnych nemocníc a komu vyvádzali milióny EUR, ktoré chýbali na to, aby sa o pacientov personál nemocnice staral  dôstojnejšie a slušnejšie.

Nastúpenie riadneho gazdu do zdravotného systému na Slovensku, by malo byť záujmom každého občana, lebo nikto nikdy nevie, kedy sa s týmto teraz obludným zdravotníckym systémom stretne!!

Stanislav Martinčko (O2H) 
Článek publikujeme se souhlasem autora, původní znění najdete na martincko.blog.sme.sk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 222,752 Úmrtí 3,417 Uzdravení 166,555 Infikovaných 52,780 Last updated: 17. januára 2021 - 07:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky