piatok, 23 apríla, 2021
14.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Chcú nám škodiť a ešte si myslia, že sú niečo viac. Je...

Chcú nám škodiť a ešte si myslia, že sú niečo viac. Je mi zle, rozhorčila sa aktivistka Fabry pri pohľade na pochodujúcich za život

Pochodovali za život, no riešili najmä interrupciu. „Potrat je najväčším ničiteľom pokoja, pretože je to vojna proti dieťaťu,“ uvádza sa aj na stránke Pochodu za život. Hana Fabry má na to svoj názor. Na svojom facebookovom profile napísala alebo zdieľala niekoľko príspevkov, ktoré mali vyjadriť aj jej postoj k tejto veci.

Lepší ako ostatní

Súhlasí napríklad s myšlienkou Ethosu (Etika Tolerancia Humanizmus Občianstvo Sekularizmus) o tom, že legislatíva musí byť založená na dôkazoch a empirickej skúsenosti. Ak sa chcú mladí vyhnúť interrupciám, mali by im byť poskytnuté zmysluplné alternatívy. Tými sú napríklad lepšie pochopenie ľudskej sexuality či lepšie vzdelanie. Najlepším spôsobom je však urobiť antikoncepciu dostupnejšou, zdieľala Fabry ďalšiu fotku Ethosu s výzvou, aby národní pochodniari alebo pochodniarky odišli z jej sveta. Podľa nej sa dav, vyznávajúci hodnoty pochodu, snaží škodiť všetkým a ešte si aj myslí, že je lepší ako ostatní.

Je jej fyzicky zle

Podľa Fabry ľudia na pochode utekajú aj sami pred sebou. „Pozdravujem ľudí na pochode. Zvlášť tých na úteku – pred sebou,“ odkázala na sociálnej sieti aktivistka ešte v nedeľu ráno. Pochod sa začal v poobedňajších hodinách a mal skutočne hojnú účasť. Hana Fabry ďakuje sama sebe za to, že túto akciu nešla fotiť. „Aj tak by som nezdieľala ani jedinú fotku. Moju stenu by som „hentomu“ neprepožičala,“ vyhlásila. Ako uviedla, z pocitu zliezajúceho sa davu je jej fyzicky zle. Podľa nej bol pochod nasmerovaný za jednotvárny a jednomyseľný život. Vyzdvihuje aj spravodajskú televíziu TA3. „Čakala som, že TA3 v duchu svojich najlepších katolíckych tradícií šupne národných pochodniarov a pochodniarky live. Prijemne ma prekvapilo, že nie. Vymenilo sa tam vedenie?“ pýta sa veľavravne Fabry.

Potraty klesajú a aj tak sú strašiakom

Pochod za život sa z Košíc, kde sa konal minulý rok, premiestnil do Bratislavy. Prišli naň tisíce ľudí. Aké je však jeho ozajstné poslanie? Chce oslavovať životy, podporiť súčasnú humanitárnu krízu pár teplými slovami? Tento ročník ukázal, že ani nie. Doménou bolo totiž najmä vystupovanie proti potratom, snaha takto ochrániť ešte nenarodené životy, nie tie narodené a trpiace, a upriamiť pozornosť na prípadnú zmenu legislatívy. Aj Hana Fabry však upozorňuje na to, že potratov na Slovensku klesá, a radšej tieto aktivity svojou prítomnosťou celkom odignoruje.

Hana Fabry si myslí o pochode svoje. Aj takto sa prezentovala na Facebooku.

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý sa včera konal v Bratislave, chcú zlepšenie právnej úpravy ochrany života a systému pomoci tehotným matkám v krízovej situácii. „Naším cieľom je rovnosť v ochrane života všetkých ľudí bez rozdielu, vrátane nenarodených detí – tak v legislatíve ako aj v praxi. Zároveň sme presvedčení, že tehotné matky v kritickej situácii majú dostať od spoločnosti pomoc a podporu. Preto sme sa obrátili na politické strany so zoznamom návrhov a požiadali sme ich, aby v najbližšom období presadzovali návrhy na zlepšenie situácie,“ povedal hlavný koordinátor pochodu Marek Michalčík.

Podporili tiež rodinu založenú výhradne na manželstve muža a ženy a teda odmietajú manželstvá a registrované partnerstvá osôb rovnakého pohlavia na štýl krajín západnej Európy a Ameriky.

Podľa organizátorov sa na procesii zúčastnilo do 80-tisíc ľudí z celého Slovenska. Pochod bol spojený s viacerými dopravnými obmedzeniami, prevažne v mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Na jeho trase bola vylúčená alebo obmedzená individuálna i mestská hromadná doprava, čo spôsobilo menšie dopravné zápchy. Organizátori vyzývali všetkých, ktorí chcú prísť, aby sa ho zúčastnili pokojným spôsobom, rešpektovali pokyny organizátorov a polície a vyvarovali sa akýchkoľvek násilných či nenávistných prejavov. Napriek tomu sa tu vyskytlo niekoľko extrémistov najmä zo strany Ľudová strana -Naše Slovensko a Odvaha. V dave boli vidieť aj ľudácke zástavy a symboly pravicových extrémistov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,635 +485 Dnes Úmrtí 11,405 +48 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,930 Last updated: 23. apríla 2021 - 19:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -