nedeľa, 17 januára, 2021
-3.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Stanislav Martinčko: Neuveriteľné!! Slovensko chce školiť zdravotnícku korupciu za milióny!!!

Stanislav Martinčko: Neuveriteľné!! Slovensko chce školiť zdravotnícku korupciu za milióny!!!

Mocným našej krajiny nevadí, že nevedia nájsť prostriedky na zvýšenie platov učiteľov, sestričiek, kde sa neustále vyhovárajú na nedostatok peňazí, ale na druhej strane je peňazí toľko, že sa neuveriteľným spôsobom rozhadzuje a dohadzujú sa kšefty na nezmyselné školenia. Slovensko je skutočne pre niektoré vyvolené skupiny rozprávková krajina, ktorá dokáže rozhadzovať desiatky miliónov na futbalové štadióny, na ktorých nemá kto poriadne hrať, lebo systém, aký panuje v našom futbale a všeobecne aj v športe je prehnitý korupciou, ktorá sprevádza naše ligové, či až tie posledné súťaže, ktoré ani zďaleka nemajú v sebe prvky fair – play. Ktovie, či je ešte niekde vo vyspelej Európe krajina, ktorá si dovolí školiť korupciu takým spôsobom ako na Slovensku. Zrejme by sme ťažko hľadali takú krajinu, namiesto toho, aby sa zmenil systém fungovania na taký, kde zodpovední by za svoj podpis pod úradne papiere brali zodpovednosť a to aj trestnoprávnu, aby sa vytvoril systém, ktorý by nedovolil mať z funkcie beztrestnosť ale aby mal podpis zodpovednosť.

Všetci, ktorí sme sa stretli s našim zdravotníctvom, vieme, ako to v ňom chodí,  od prepracovaných sestričiek, ktoré pracujú za mzdu, ktorá je v porovnaní napríklad len s Českom výsmechom ich práce a to nehovoríme o platoch v Rakúsku, či Nemecku, kde mzda sestričiek, lekárov je neporovnateľná. Tisíce sestričiek preto zo Slovenska uteká za chlebom za hranice, aby mohli  uživiť svoje rodiny. Lekári, ktorí sú na vyšších postoch a majú vplyv na chod zdravotných zariadení, sa namiesto pacientom venujú obchodovaniu s liekmi, nákupom prístrojov, prenajímaním CT – čiek, alebo obchodujú vo veľkom s výkonmi za operácie. Podľa niektorých prameňov sa takým spôsobom strácajú zo zdravotníctva  minimálne 2 miliardy EUR, ktoré potom zákonite chýbajú na slušné platy,  starostlivosť o pacientov, ktorí sa modlia, aby nemuseli ísť ležať do väčšiny slovenských nemocníc. A tento zdravotnícky systém, ktorému miliardy nechýbajú zrazu ide školiť zamestnancov, aby im náhodou vďačný pacient nestrčil do vrecka balíček kávy, či tabuľku čokolády.  Namiesto školenia, na ktoré chce štát vynaložiť milióny , by stačilo aby do zodpovedných funkcií boli menovaní ľudia typu doktora Suchánka z Piešťan, ktorý prvý upozornil na predražené CT – čko. Preto nápad so školením je neuveriteľný cynizmus vo vzťahu k zmiznutým miliardám, je to neuveriteľné pokrytectvo k oprávneným nárokom sestričiek.

Možno títo nápadníci bažiaci po školeniach by mohli byť sami liečení na oddeleniach, ktoré sú adekvátne ich nápadom.

Stanislav Martinčko (O2H)
Článok publikujeme so súhlasom autora, pôvodný text nájdete na martincko.blog.sme.sk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 222,752 Úmrtí 3,417 Uzdravení 166,555 Infikovaných 52,780 Last updated: 17. januára 2021 - 08:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky