nedeľa, 17 januára, 2021
-3.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Sme hovädá bez charakteru, Zemanovi s Klausom asi preskočilo. Tak hovorí o...

Sme hovädá bez charakteru, Zemanovi s Klausom asi preskočilo. Tak hovorí o imigrácii Fedor Gál

„Ja som presne to, čomu Miloš Zeman hovorí ,pražská kavárna‘,“ začína svoje rozprávanie sociológ, prognostik, spisovateľ a vydavateľ Fedor Gál. „Dnes som napríklad takzvaný pražský kaviarenský povaľač,“ pokračuje. Opisuje obsah knihy, ktorá sa mu dostala do rúk. Pripomína mu vraj dnešnú situáciu v otázke utečencov. „Po rozpade rakúsko-uhorskej monarchie utiekli státisíce ľudí do Ruska, z Ruska do Ameriky. Prevádzači im ťahali medové motúze pod nosom, že ich tam čaká raj na zemi. Žiadny raj ich nečakal, svoje posledné prachy dali prevádzačom a začal sa pre nich tvrdý život,“ vysvetľuje.

Čo im jeblo?

Vo videoblogu sa zamýšľa aj nad vyjadreniami českého prezidenta, ale aj exprezidenta v súvislosti s migrantmi. „Čo sa to stalo s tým Zemanom a Klausom? Zbláznili sa alebo im jeblo?“ pýta sa Gál. Podľa Fedora Gála je cieľom Miloša Zemana víťazstvo aj v ďalších priamych prezidentských voľbách. Odôvodnil to slovami, že „Zeman nechce len vystúpiť na Mont Everest, on tam chce aj chvíľu zostať“.

Ľahostajné a bezcharakterné hovädá

Spomenul, že sa zúčastnil na pochode na trase Auschwitz – Žilina, ktorý sa už tradične koná na pamiatku dvoch Slovákov – Vrbu a Wetzlera. Tí utiekli z koncentráku, aby zachránili maďarských Židov. Udalosti spred vyše 70 rokov prirovnal k dnešnej situácii v Európe. Konkrétne k tragédii, ktorá sa nedávno odohrala na slovensko-rakúskej hranici, keď sa v aute udusilo 71 utečencov. „Okamžite som mal asociáciu na plynové komory, na tie ženy a deti. Uvedomil som si, že žiadny holokaust, žiadna genocída, žiadne hromadné vyvražďovanie nie sú minulosť. My v tom žijeme každý deň. Keď to budeme vnímať ako pasívni diváci, sme hovädá. Úplné ľahostajné a bezcharakterné hovädá,“ uzavrel.

Celé video si môžete pozrieť TU

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 223,325 +573 Dnes Úmrtí 3,474 +57 Dnes Uzdravení 168,915 Infikovaných 50,936 Last updated: 17. januára 2021 - 19:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky