Ján Čarnogurský z nemocnice na Kramároch burcuje národ: Američania nás chcú zničiť salámovou metódou, treba sa vzchopiť

  0
  Ján Čarnogurský (Autor: SITA)

  „Príchod amerického vojenského konvoja sa približuje. O tom, že takéto konvoje sú salámovou taktikou svedčí správa z tlače,“ upozorňuje vo svojom statuse na sociálnej sieti Čarnogurský. Ako príklad uvádza Poľsko.

  Základňa ako vyšitá

  Čarnogurský píše, že sa nedávno dočítal, že podobný konvoj išiel aj cez Poľsko. A teraz tam majú zriadiť skladiská ťažkej americkej vojenskej výzbroje. Čo  je však podľa neho horšie, prítomní tam budú aj americkí vojaci. „To je už základňa ako vyšitá,“ upozorňuje Čarnogurský.

  Ďalšie prejavy ešte budú

  Desiaty september je onedlho tu a to je deň, keď sa odpor proti americkému konvoju prejaví zhromaždením na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. To je podľa neho ohlásené a legálne. „Bolo by dobre, keby prišlo na Hviezdoslavovo námestie čím viac ľudí. Ďalšie prejavy odporu budú nasledovať,“ vyzýva aj napriek zápalu pľúc a pobytu v nemocnici Čarnogurský.

   Z Facebooku Jána Čarnogurského:

  Tento status píšem z nemocnice. Dostal som zápal pľúc a prijali ma v nemocnici na Kramároch. Ubezpečujú ma, že to nie je čínsky zápal pľúc smile emoticon Ešte sa musím opýtať či to nie je z tých horúčav. Ale verím, že čoskoro ma pustia.

  Život okolo medzitým ide ďalej. Príchod amerického vojenského konvoja sa približuje. O tom, že takéto konvoje sú salámovou taktikou svedčí správa z tlače. Pred pár dňami som sa v novinách dočítal, že v Poľsku zriadia skladiská ťažkej americkej vojenskej výzbroje. Asi pred mesiacom tade prešiel podobný americký konvoj ako sa plánuje u nás a už onedlho tam budú sklady americkej vojenskej techniky. Pri nej samozrejme budú aj americký vojaci. To je už základňa ako vyšitá. Ak sa nepostavíme na odpor hneď na začiatku tomuto konvoju, neskôr to už nedokážeme.

  Rôzne združenia, ktoré sa stavajú na odpor prejazdu amerického konvoja cez Slovensko sa dohodli, že odpor proti americkému konvoju prejavia 10. septembra o 17:00 hod. na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Zhromaždenie je už ohlásené čiže bude legálne. Bolo by dobre, keby prišlo na Hviezdoslavovo námestie čím viac ľudí. Ďalšie prejavy odporu budú nasledovať.
   

  - Reklama -