pondelok, 12 apríla, 2021
6.5 C
Bratislava
Úvod Aréna To je snáď vtip, Fico. Chceme u nás viac utečencov, agitujú noviny

To je snáď vtip, Fico. Chceme u nás viac utečencov, agitujú noviny

Slovensko dosiaľ počíta s poskytnutím azylu pre asi stovku sýrskych kresťanov. Dočasné ubytovanie zaistí tiež ďalším 500 migrantom, ktorí požiadali o azyl v Rakúsku, pretože naši západní susedia zápolia s nedostatkom ubytovacích kapacít pre utečencov.

„Nebudeme našich politikov haniť za to, že sa rozhýbali aspoň k nejakému činu. Nemôžeme však nedodať, že to nie je odpoveď na žiadosť Talianska a Grécka o pomoc s preverovaním žiadateľov o azyl,“ napísal denník Pravda. Ak by sa podľa neho všetci, ktorí vystupovali proti návrhu na povinné kvóty pre prerozdeľovanie utečencov v EÚ, zachovali ako Slovensko, kolektívna „dobrovoľná pomoc“ by v konečnom dôsledku minula tých, čo pomoc najviac potrebujú.

Svoje si povedal aj denník SME: „Zopár kresťanských rodín zo Sýrie, možno spolu sto ľudí, ktorých sú pripravení prijať Slováci, je zneužitím zásady dobrovoľnosti, o ktorú tak bojovali v Bruseli,“ napísal denník, ktorý slovenskú ponuku označil za vtip či hanbu.

Celú správu si môžete prečítať TU

autor: vam

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 371,062 Úmrtí 10,565 Uzdravení 255,300 Infikovaných 105,197 Last updated: 12. apríla 2021 - 07:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -