utorok, 28 septembra, 2021
21.3 C
Bratislava
ÚvodArénaV ťažkých finančných situáciách hľadajú Slováci pomoc u príbuzných

V ťažkých finančných situáciách hľadajú Slováci pomoc u príbuzných

Podľa údajov Štatistického úradu SR predstavujú najväčší problém osamelí ľudia, ktorí sa môžu spoľahnúť len sami na seba. Práve títo Slováci predstavujú rizikovú skupinu, ktorá sa môže dostať do dlhovej špirály, z ktorej im nemá kto pomôcť. Príčinou finančných problémov môžu byť pre takýchto ľudí aj nečakané výdavky ako napríklad zvýšenie mesačných platieb za energie.

O niečo lepšie sú na tom ľudia žijúci s partnerom. S uhradením neočakávaných výdavkov by však malo podľa prieskumu problém až 70 % domácností. „Výhodou ľudí, ktorí žijú so svojím partnerom či manželom/manželkou v spoločnej domácnosti, je, že spoločné výdavky, napr. nájom či energia, môžu hradiť z dvoch mesačných príjmov a svoju situáciu tak podstatne zlepšiť,“ uvádza Markéta Fixová zo spoločnosti KRUK.

Problém splatiť svoju pôžičku, lízing či nákup na splátky majú všetky typy domácností. Pre 56 % jednočlenných domácností je táto splátka veľmi zaťažujúca, iba 4 % z nich nemajú so splátkou žiadne problémy. Podobne sú na tom aj dvojčlenné domácnosti, keď ako veľmi zaťažujúce označilo splácanie pôžičiek 55 % z nich.

Celý článok si môžete prečítať TU

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 409,621 +1,012 Dnes Úmrtí 12,606 +10 Dnes Uzdravení 386,622 Infikovaných 10,393 Last updated: 28. septembra 2021 - 18:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -