Otras v poľskej bani Rydułtowy zranil najmenej 17 baníkov, desiatky uviazli pod zemou (foto)

0

13.7.2024 (SITA.sk) –
aktualizované 11. júla 2024, 20:22

Najmenej 17 baníkov utrpelo zranenia a dvaja sú nezvestní po otrase v poľskej uhoľnej bani Rydułtowy.

Hovorkyňa banskej skupiny PGG Aleksandra Wysocka-Siembiga vysvetlila, že incident sa stal o 8:16. Na záchrannej operácii v náročných podmienkach sa podľa úradov zúčastňuje dvadsať špecializovaných tímov. Damian Borgieł, ktorý v PGG pôsobí ako riaditeľ, uviedol, že záchranári zaznamenali signál z lokalizačného zariadenia jedného z nezvestných baníkov a snažia sa k nemu dostať, pričom hľadajú aj druhého.

Predstavitelia najprv uviedli, že v oblasti bolo 68 baníkov. Neskôr toto číslo spresnili na 78. Na povrch vyviedli 76 baníkov, z toho spomenutých 17 hospitalizovali.

Podľa hovorcu záchrannej služby v Katoviciach Łukasza Pacha sú hospitalizovaní v stabilizovanom stave. Jedného z baníkov so zranením hlavy letecky previezli do nemocnice v Katoviciach, zatiaľ čo niektorých hospitalizovanýnch neskôr prepustili.

Príčina otrasu, ktorý nastal v hĺbke zhruba 1 200 metrov, ani jeho dôsledky nie sú bezprostredne známe. Európske stredomorské seizmologické centrum v tom čase zaznamenalo v oblasti otras s magnitúdom 3,1.

Oby wszystko dobrze się skończyło.#Rydułtowy pic.twitter.com/nWhC1AtogJ— Majkel (@MajkelKSG) July 11, 2024

Viac k témam: Bane, banský otras, Nehoda, nehoda v bani, Rydułtowy, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Otras v poľskej bani Rydułtowy zranil najmenej 17 baníkov, desiatky uviazli pod zemou (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -