Stíhačky F-16 z Dánska a Holandska sú na ceste na Ukrajinu, uviedol to americký minister zahraničných vecí Blinken

0

12.7.2024 (SITA.sk) – Prvé stíhačky F-16 sú v tejto chvíli na ceste na Ukrajinu. Ako referuje web Kyiv Independent, v stredu počas samitu Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) vo Washingtone to uviedol americký minister zahraničných vecí Antony Blinken.

„Tieto lietadlá budú lietať na oblohe Ukrajiny toto leto, aby sa zabezpečilo, že Ukrajina sa bude môcť naďalej účinne brániť proti ruskej agresii,“ povedal Blinken.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Očakávalo sa, že Ukrajina dostane prvé lietadlá F-16 toto leto, rok po tom, čo Dánsko a Holandsko na vlaňajšom samite NATO vo Vilniuse založili „koalíciu stíhačiek“ s ďalšími deviatimi krajinami.

Presun lietadiel potvrdili v spoločnom vyhlásení zverejnenom v stredu aj americký prezident Joe Biden, holandský premiér Dick Schoof a dánska premiérka Mette Frederiksenová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Americký prezident, Dánska premiérka, Holandský premiér, rusko-ukrajinský konflikt, Samit NATO, Stíhačka F-16, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Stíhačky F-16 z Dánska a Holandska sú na ceste na Ukrajinu, uviedol to americký minister zahraničných vecí Blinken © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -