Ruské útoky v Doneckej oblasti zabili päť civilistov, bombový útok v Charkove si vyžiadal tri obete

0

24.6.2024 (SITA.sk) –
aktualizované 22. júna, 18:23

Piati ukrajinskí civilisti prišli o život počas uplynulého dňa pri ruských útokoch v Doneckej oblasti. Ďalší siedmi civilisti utrpeli zranenia. Oznámila to v sobotu vojenská administratíva oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dvoch civilistov útoky zabili v meste Selydove, dvoch v meste Toreck a jedného v dedine Družba. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu v Doneckej oblasti pre boje zomrelo 2 013 ľudí bez zahrnutia obetí v mestách Mariupoľ a Volnovacha.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Najmenej traja ukrajinskí civilisti zahynuli v sobotu popoludní pri ruskom bombovom útoku na mesto Charkiv, ktoré je druhé najväčšie v krajine. Oznámil to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Pri útoku, pri ktorom riadená letecká bomba zasiahla obytnú budovu, ďalších 25 ľudí utrpelo zranenia, uviedol gubernátor Charkivskej oblasti Oleh Synjehubov. Šestnásť ľudí, vrátane dvoch detí, podľa neho hospitalizovali.

Viac k témam: Charkov, civilné obete, donecká oblasť, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ruské útoky v Doneckej oblasti zabili päť civilistov, bombový útok v Charkove si vyžiadal tri obete © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -