Pre postrelenie Fica prerušili schôdzu parlamentu najskôr do 21. mája. Koaliční politici sú momentálne terče, vyhlásil Blaha (video)

0

16.5.2024 (SITA.sk) –
aktualizované 15. mája 2024, 18:18

Podpredseda Národnej rady SR Peter Žiga (Hlas-SD) prerušil 14. a 12. parlamentnú schôdzu najskôr do utorka 21. mája do 9:00. O ďalšom postupe rokovania bude informovať neskôr. Žiga súčasne uviedol, že parlament posilní bezpečnostné opatrenia. Reaguje tak na ozbrojený útok na predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD).

„Do odvolania významne zvyšujeme ochranu objektov v správe Národnej rady a do odvolania pozastavujeme aj návštevy budovy NR SR. Súčasne prijímame opatrenia na bezpečnosť poslancov, pretože viacerí z nich vyjadrili obavy,” uviedol podpredseda parlamentu.

„Nikdy v histórii Slovenska sa takýto hrozný čin neudial,” povedal Žiga. Ako ďalej uviedol, očakáva, že útok odsúdia všetky politické strany.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Považujem to za dôsledok vybičovaných vášní a rozdelenie slovenskej spoločnosti na dva nezmieriteľné tábory,” skonštatoval Žiga.

Podľa podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu nesú za incident zodpovednosť médiá a opozícia.

„Roky ste živili strašidelnú nenávisť,” povedal s tým, že všetci koaliční politici sú momentálne terče. Podpredseda parlamentu Andrej Danko doplnil, že nastanú zmeny v súvislosti s prístupom koalície k médiám. Opoziční politici ako Igor Matovič sa podľa neho zároveň musia zodpovedať za to, čo robili. „Skončili to obdobie drzosti,” vyhlásil.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Koalícia, Opozícia, Podpredseda parlamentu, Premiér Slovenskej republiky, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej
Zdroj: SITA.sk – Pre postrelenie Fica prerušili schôdzu parlamentu najskôr do 21. mája. Koaliční politici sú momentálne terče, vyhlásil Blaha (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -