Moskva vystavila západnú vojenskú techniku, ktorú Rusi ukoristili počas vojny na Ukrajine (foto)

0

2.5.2024 (SITA.sk) – V ruskom hlavnom meste v stredu otvorili výstavu západnej vojenskej techniky, ktorú ukoristili od ukrajinských síl počas vojny na Ukrajine.

Výstava v areáli pamätníku druhej svetovej vojny na západe Moskvy, ktorú organizuje ruské ministerstvo obrany, zahŕňa viac ako 30 kusov ťažkej techniky.

Vidieť tam možno tank M1 Abrams a obrnené vozidlo pechoty Bradley z USA, tank Leopard 2 a obrnené vozidlo Marder nemeckej výroby či francúzske obrnené vozidlo AMX-10RC, ale aj zbrane a dokumenty. Výstava bude otvorené mesiac.

Peskov považuje výstavu za skvelý nápad

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov vyhlásil, že výstava v Moskve je „skvelý nápad“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Výstava trofejného vybavenia pritiahne veľký záujem obyvateľov Moskvy, hostí nášho mesta a všetkých obyvateľov krajiny. Všetci by sme mali vidieť otlčené vybavenie nepriateľa,“ povedal.

Hovorkyňa ministerstva zahraničia Maria Zacharovová zas povedala, že zahraniční diplomati v Moskve by si mali pozrieť výstavu, aby videli ako „Západ ničí mier na planéte“.

Táto výstava bude zaujímavá pre všetkých, ktorí stále veria v mýtické ‘západné hodnoty‘ alebo si nevšimli agresiu, ktorú rozpútalo NATO proti Rusku a našim ľuďom,“ vyjadrila sa.

Ukoristená nacistická vojenská technika

Ruskí vojenskí blogeri poukazujú na paralely medzi výstavou a ukazovaním ukoristenej nacistickej vojenskej techniky, ktoré Sovietsky zväz robil počas druhej svetovej vojny a po nej.

Výstava sa koná v čase, keď Rusko využilo oneskorenú americkú vojenskú pomoc na postup na východnej Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Výstava západnej vojenskej techniky v Moskve (fotografie)

Viac k témam: bojové vozidlá Bradley, bojové vozidlá pechoty Marder, Druhá svetová vojna, M1 Abrams, ruské ministerstvo obrany, ukrajinské sily, Vojenská pomoc Ukrajine, vojna na Ukrajine, Výstava
Zdroj: SITA.sk – Moskva vystavila západnú vojenskú techniku, ktorú Rusi ukoristili počas vojny na Ukrajine (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -