V obci Čaňa vypukol veľký požiar, poškodené boli viaceré objekty (video+foto)

0

2.5.2024 (SITA.sk) –
Aktualizované 1. mája, 11:17

V obci Čaňa vypukol veľký požiar. Udialo sa tak 30. apríla okolo 15:00, keď v jednom z drevených provizórnych príbytkov začalo horieť. Požiar sa rozšíril aj na ďalšie provizórne príbytky, ktoré boli buď čiastočne alebo kompletne zničené.

Neevidujú zranených ani mŕtvych

Požiar sa rozšíril aj do areálu zberných surovín a začal tam horieť odpad, poškodené boli aj železné kontajnery. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Lenka Ivanová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ako polícia priblížila, na miesto prišli okamžite všetky záchranné zložky a hasiči, ktorí požiar uhasili. Polícia súčasne zamedzila vstupu nepovolaným osobám do blízkosti požiaru. Polícia informovala, že zatiaľ neevidujú zranených ani mŕtvych.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Požiar, ktorý vznikol, tak spôsobil všeobecné nebezpečenstvo pre poškodených a ich rodiny a celkovú škodu na majetku predbežne vyčíslenú na najmenej deväťtisíc eur. Po ukončení obhliadky miesta udalosti bolo začaté trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia,” informovala polícia s tým, že v zisťovaní a vyšetrovaní presnej príčiny vzniku požiaru budú pokračovať.

Neodborná manipulácia s otvoreným ohňom

Polícia informovala, že 47 osôb museli umiestniť do miestnej telocvične. Tam mali zabezpečený nocľah a základné potraviny.

Zisťovateľ príčin vzniku požiarov ako pravdepodobnú príčinu uviedol neodbornú manipuláciu s otvoreným ohňom. Polícia je stále na mieste, aby k požiaru až do jeho uhasenia nevstupovali žiadne nepovolané osoby.

Viac k témam: Požiar
Zdroj: SITA.sk – V obci Čaňa vypukol veľký požiar, poškodené boli viaceré objekty (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -