Izraelské nálety na mesto Rafah si vyžiadali 22 mŕtvych, medzi obeťami sú prevažne deti

0

22.4.2024 (SITA.sk) –
aktualizované 21. apríla 18:29

Izraelské nálety na mesto Rafah na juhu Pásma Gazy si v noci vyžiadali 22 mŕtvych, z toho 18 detí. V nedeľu o tom informovali tamojší zdravotnícki predstavitelia.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Podľa jednej z nemocníc, kam priviezli telá, prvý nálet zabil muža, ženu a ich trojročné dieťa. Žena bola tehotná a lekárom sa podarilo dieťa zachrániť. Druhý úder zabil 17 detí a dve ženy z jednej rodiny. Noc predtým izraelský nálet zabil v Rafahu deväť ľudí, z toho šesť detí.

Izrael vykonáva nálety na Rafah takmer každý deň. Mesto, ktoré je pri hranici s Egyptom, je pritom útočiskom viac ako milióna Palestínčanov, ktorí utiekli pred bojmi v iných častiach Pásma Gazy. Izrael plánuje aj pozemnú ofenzívu na Rafah napriek tomu, že ho medzinárodná komunita vyzýva na zdržanlivosť.

Podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva v Pásme Gazy si tam vojna medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas vyžiadala viac ako 34-tisíc mŕtvych. Rezort nerozlišuje medzi civilistami a bojovníkmi, ale podľa jeho údajov sú zhruba dve tretiny obetí ženy a deti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Nálety
Zdroj: SITA.sk – Izraelské nálety na mesto Rafah si vyžiadali 22 mŕtvych, medzi obeťami sú prevažne deti © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -