Ruské útoky využívajú slabú ukrajinskú protivzdušnú obranu. Pomaly, ale stabilne víťazia na bojisku

0

13.4.2024 (SITA.sk) – Analytici uviedli, že rozptýlená a nekonzistentná protivzdušná obrana pozdĺž frontovej línie prispela k zvýšenému používaniu riadených a neriadených leteckých bômb zo strany Ruska. Pozemné sily Moskvy využívajú svoju schopnosť viesť nálety proti ukrajinským frontovým pozíciám, aby pomaly, ale isto dosahovali zisky.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vojenskí analytici naznačujú, že sa zdá, že ruské sily opäť používajú túto taktiku počas svojich útočných operácií v blízkosti Časov Jar. Predtým ju použili pri dobytí Avdijivky.

Ruské údery prinútili Ukrajinu urobiť ťažké rozhodnutia medzi zabezpečením protivzdušnej obrany pre veľké populačné centrá v tyle a aktívnymi oblasťami bojov na frontovej línii a zdá sa, že Rusko využíva degradovanie ukrajinskej protivzdušnej obrany, aby sa pokúsilo narušiť ukrajinskú energetickú sieť a obmedziť obranné a priemyselné kapacity.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Systémy protivzdušnej obrany S-300, Vojenskí analytici, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ruské útoky využívajú slabú ukrajinskú protivzdušnú obranu. Pomaly, ale stabilne víťazia na bojisku © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -