Strana Za ľudí vyzvala voličov k podpore Korčoka, bude ho voliť aj Patrik Dubovský (video)

0

4.4.2024 (SITA.sk) – Strana Za ľudí vyzvala svojich voličov, aby išli voliť, nedali sa oklamať a podporili občianskeho kandidáta za prezidenta Ivana Korčoka. Podľa predsedníčky strany a poslankyne Veroniky Remišovej si Slovensko zaslúži svojprávneho prezidenta a nie „bábku v rukách“ premiéra Roberta Fica (Smer-SD).

Korčokov protikandidát a predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) postavil podľa predsedníčky strany svoju kampaň na klamaní a strašení, čo našej krajine nezabezpečí prosperitu, pokoj ani lepší život ľudí.

Korčoka podporuje aj Dubovský

Remišovej strana podporila v prvom kole prezidentských volieb historika Patrika Dubovského, ktorý v nich neuspel.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

K zvoleniu Korčoka za prezidenta vyzval aj sám Dubovský.

Budem ho sám voliť a dovolím si aj vyzvať a poprosiť voličov, ktorí ma volili, ale aj voličov s konzervatívnym a kresťanským svetonázorom a zameraním, aby volili Ivana Korčoka,“ uviedol.

Debatovali o bezpečnosti Slovenska

Dubovský sa s Korčokom stretol ešte minulý týždeň v Dunajskej Strede, kde rokovali o podpore Korčoka. Na stredajšej tlačovej besede priblížil, že debatovali o troch oblastiach. Jednou z nich je vnútorná a vonkajšia bezpečnosť Slovenska, najmä vo vzťahu k NATO a ruskej agresii na Ukrajine.

Tu sme sa zhodli,“ povedal.

Ďalšiu témou bola mládež a sociálne veci.

Vidíme, že sociálna situácia naozaj nie je na Slovensku dobrá a s tým treba aj niečo robiť, možno aj z pozície prezidenta,“ dodal Dubovský.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Predseda parlamentu, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk – Strana Za ľudí vyzvala voličov k podpore Korčoka, bude ho voliť aj Patrik Dubovský (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -