Ukrajinci budú za svoju slobodu „bojovať s lopatami“, keď sa minú zbrane, vyhlásil Kuleba

0

17.1.2024 (SITA.sk) – Čas na schválenie novej dohody o financovaní americkej pomoci Ukrajine v Kongrese USA sa kráti. Ako referuje web Ukrajinská pravda, takto sa vyjadril šéf ukrajinskej diplomacie Dmytro Kuleba, ktorý dodal, že keď sa Kyjevu minú zbrane, Ukrajinci budú za svoju slobodu „bojovať s lopatami“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Kuleba v rozhovore pre ABC News povedal, že viac peňazí pre Ukrajinu by potenciálne pomohlo vyhnúť sa priamej konfrontácii medzi Organizáciou Severoatlantickej zmluvy (NATO) a Ruskom, do ktorej museli zasiahnuť americké jednotky. „Cena za nápravu neporiadku vo svete, ak Ukrajina prehrá, bude oveľa vyššia,” povedal Kuleba.

„Ak Západ nedokáže zastaviť Rusko na Ukrajine, koho iného môže zastaviť v iných častiach sveta? Aj keby nám došli zbrane, budeme bojovať s lopatami, pretože pre Ukrajinu je v stávke existencia tohto národa,” podotkol.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v januári 2024 (fotografie)

Kuleba pod tlakom predstavy, že Ukrajina jedného dňa bude musieť rokovať s Ruskom, vylúčil akékoľvek rozhovory s režimom ruského vodcu Vladimira Putina, kým Ukrajina nebude mať na bojisku oveľa silnejšiu pozíciu. Priznal síce, že ruská armáda sa „poučila“ a prispôsobila okolnostiam vojny, ale zároveň predpovedal Rusku tento rok „viac porážok“ na bojisku.

Viac k témam: Kongres USA, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Vojenská pomoc Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci budú za svoju slobodu „bojovať s lopatami“, keď sa minú zbrane, vyhlásil Kuleba © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -