Väčšina Rusov by sa Putina v televíznej priamej linke opýtala na koniec vojny, podľa prieskumu ich zaujímajú aj dôchodky a platy

0

7.12.2023 (SITA.sk) – Počas najbližšej televíznej Priamej linky s Vladimirom Putinom by chcela väčšina Rusov dostať odpoveď na otázku, kedy sa skončí vojna s Ukrajinou. Ide o videokonferenciu, ktorú ruské televízne stanice vysielajú raz za rok.

Prieskum nezávislej mimovládnej organizácie

Podľa prieskumu ruskej nezávislej mimovládnej organizácie Levada Center uskutočneného od 23. do 29. novembra, by odpoveď na otázku, kedy sa skončí vojna chcelo 21 percent Rusov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Otázku by formulovali rôzne, a to „Kedy bude mier?“, „Kedy sa skončí ‚špeciálna vojenská operácia‘?“, „Kedy zvíťazíme?“, „Čo sa robí na ukončenie tejto operácie?  a „Kedy sa skončí mobilizácia?”. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Otázka dôchodkov, platov a životnej úrovne

Na dôchodky a na to, kedy budú dôchodcovia v Rusku „normálne žiť“, by sa opýtalo 8 percent respondentov.

Ďalších 7 percent zaujíma otázka platov a zvýšenia životnej úrovne. Šesť percent ruských občanov chce vedieť, kedy Vladimir Putin odíde od moci a ako vidí budúcnosť Ruska. Dve percentá Rusov by Putinovi položili otázky o zahraničnej politike a korupcii.

Štyri percentá Rusov nemajú na Putina žiadne otázky alebo sú so všetkým spokojní. Desať percent obyvateľov Ruska sa nechce na nič pýtať a nebude sledovať Priamu linku s Vladimirom Putinom. Ďalších 20 percent respondentov nevedelo otázku pre ruského prezidenta sformulovať.

Viac k témam: Prieskum, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Väčšina Rusov by sa Putina v televíznej priamej linke opýtala na koniec vojny, podľa prieskumu ich zaujímajú aj dôchodky a platy © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -