Putin nariadil zvýšenie počtu vojakov v ozbrojených silách o 170-tisíc, dekrét vstúpil do platnosti okamžite

0

4.12.2023 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin v piatok nariadil ozbrojeným silám zvýšenie počtu vojakov o takmer 170-tisíc na 1,32 milióna. Dekrét, ktorý zverejnil Kremeľ, vstúpil do platnosti okamžite.

Nábor ďalších dobrovoľníkov

Celkovo zvyšuje počet príslušníkov ruskej armády na zhruba 2,2 milióna. Ruské ministerstvo obrany vyhlásilo, že dekrét nenaznačuje žiadne výrazné rozšírenie brannej povinnosti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zvýšenie počtu vojakov podľa neho dosiahnu postupne náborom ďalších dobrovoľníkov. Ako dôvody na posilnenie armády ministerstvo uviedlo „špeciálnu vojenskú operáciu“, ktorou Moskva označuje vojnu na Ukrajine, a rozšírenie NATO.

Taja straty vo vojne

Rusko aj Ukrajina taja ich straty vo vojne. Ruská armáda potvrdila len viac ako šesťtisíc vojenských obetí. Podľa Západu a Ukrajiny je ich však mnohonásobne viac.

Navyšovanie počtu vojakov je už druhé od roku 2018. Putin už v auguste 2022 nariadil posilnenie ozbrojených síl o 137-tisíc vojakov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Kremeľ, Ruská armáda, ruské ministerstvo obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Putin nariadil zvýšenie počtu vojakov v ozbrojených silách o 170-tisíc, dekrét vstúpil do platnosti okamžite © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -