V tuneli uviazlo po kolapse na viac ako dva týždne 41 robotníkov, všetkých sa podarilo zachrániť

0

29.11.2023 (SITA.sk) – Záchranári v Indii vytiahli všetkých 41 robotníkov, ktorí na viac ako dva týždne uviazli v zrútenom horskom tuneli.

Koordinované úsilie pri záchrane

Minister dopravy Nitin Gadkari to oznámil na platforme X so slovami, že sa mu uľavilo a je šťastný, že sa podarilo zachrániť všetkých robotníkov. Ako dodal, „toto bolo dobre koordinované úsilie viacerých agentúr, čo predstavuje jednu z najvýznamnejších záchranných operácií za posledné roky“.

Robotníci najprv prejdú zdravotnou kontrolou v dočasnom zdravotnom tábore, ktorý záchranári zriadili vo vnútri 13 metrov širokého tunela. Uviaznutých robotníkov vyťahujú cez chodbu zo zváraných rúr, ktoré predtým záchranári pretlačili cez zem a skaly.

I am completely relieved and happy as 41 trapped laborers in the Silkyara Tunnel Collapse have been successfully rescued.
This was a well-coordinated effort by multiple agencies, marking one of the most significant rescue operations in recent years. Various departments and…

— Nitin Gadkari (@nitin_gadkari) November 28, 2023

Kolaps rozostavaného tunela

Po tom, ako vytiahli prvého robotníka, najvyšší zvolený predstaviteľ štátu Uttarákhand Puškar Singh Dhami mu dal na krk veniec, zatiaľ čo záchranári, predstavitelia a príbuzní jasali.

Rozsiahla a náročná záchranná akcia sa začala po tom, čo zosuv pôdy 12. novembra spôsobil kolaps časti 4,5-kilometrového rozostavaného tunela zhruba 200 metrov od vchodu. Robotníci prežili vďaka potravinám a kyslíku, ktorý im dodali prostredníctvom oceľových potrubí.

Viac k témam: záchranná akcia, zrútenie tunela
Zdroj: SITA.sk – V tuneli uviazlo po kolapse na viac ako dva týždne 41 robotníkov, všetkých sa podarilo zachrániť © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -