Slovenské firmy sa chcú zapojiť do obnovy Ukrajiny, aktuálne prebieha druhá medzinárodná konferencia ReBuild Ukraine

0

17.11.2023 (SITA.sk) – Slovenskí podnikatelia majú opäť príležitosť nadviazať nové kontakty s partnermi zo súkromnej ako aj verejnej sféry z Ukrajiny.

Ekonomický projekt Európy

Ako na sociálnej sieti informuje Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO), v týchto dňoch totiž prebieha druhá medzinárodná výstava a konferencia ReBuild Ukraine 2023. Veľtrh je zameraný na obnovu Ukrajiny a Slovensko je jednou z 26 krajín, ktoré počas neho prezentuje 23 slovenských firiem zo stavebného a energetického sektora. Akcie sa okrem iných zúčastňujú aj predstavitelia 26 ukrajinských municipalít.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Obnova Ukrajiny sa podľa viacerých odborníkov stáva najväčším ekonomickým projektom v Európe. Už teraz sa odhaduje na stovky miliárd dolárov.

Podujatie ReBuild Ukraine

V rámci nej sa hovorí o projektoch na letiskách, či pri výstavbe nových ciest a mostov. Potrebné budú aj investície do nových bytov, kancelárií, logistických a priemyselných parkov, obrovský bude aj trh pôžičiek.

ReBuild Ukraine je medzinárodné podujatie, ktoré sa už druhýkrát koná v poľskej Varšave. Na podujatí sa stretávajú ukrajinské orgány, miestne komunity a podniky, medzinárodné finančné inštitúcie a podniky z iných krajín, ktoré majú záujem o obnovu krajiny.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: obnova Ukrajiny, ReBuild Ukraine
Zdroj: SITA.sk – Slovenské firmy sa chcú zapojiť do obnovy Ukrajiny, aktuálne prebieha druhá medzinárodná konferencia ReBuild Ukraine © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -