Republika má podozrenie na kupovanie hlasov v rómskych osadách, obrátila sa na generálnu prokuratúru

0

27.9.2023 (SITA.sk) – Hnutie Republika podalo na Generálnu prokuratúru podnet v súvislosti s podozrením na organizovanie kupovania hlasov v rómskych osadách.

Legalizácia pozemkov a čiernych stavieb

Hnutie tak urobilo na základe anonymného podnetu, ktorý získalo od občana na mítingu v Handlovej a Prievidzi. Podľa podnetu má za organizáciou volebnej korupcie stáť kandidát jednej z konkurenčných strán.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Podpredseda hnutia Milan Mazurek uviedol, že podľa anonymného podnetu, schéma funguje tak, že v jednotlivých osadách poskytuje mimovládka, s cieľom výstavby vlastného bývania obyvateľov osád, rôzne formy benefitov, finančné zabezpečenie, poradenské služby, pomoc pri vybavovaní pôžičiek, pri legalizácii pozemkov a čiernych stavieb.

Dostatok hlasov pre politický subjekt

Predstavitelia mimovládnej organizácie mali podľa podnetu oslovovať viacerých starostov obcí v Banskobystrickom, Košickom a Prešovskom kraji, aby výmenou za tieto alebo aj osobné benefity, zabezpečili dostatok hlasov pre konkrétny politický subjekt v osadách, ktoré sa v týchto obciach nachádzajú.

Finančné zabezpečenie činnosti mimovládnej organizácie má pritom podľa slov Mazureka pochádzať aj z verejných rozpočtov. „Nemáme konkrétne dôkazy týchto aktivít a práve preto dávame podnet na generálnu prokuratúru, aby sa tieto veci vyšetrili,” uviedol Mazurek.

Viac k témam: Kupovanie hlasov, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Rómska osada
Zdroj: SITA.sk – Republika má podozrenie na kupovanie hlasov v rómskych osadách, obrátila sa na generálnu prokuratúru © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -