Zima výrazne nenaruší ukrajinskú protiofenzívu, myslia si analytici z amerického ISW

0

26.9.2023 (SITA.sk) – Nadchádzajúca zima nemusí nutne zastaviť postup ukrajinských protiofenzívnych jednotiek. Uviedli to analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Zatiaľ čo sezónne počasie môže spomaliť pozemné pohyby a ohroziť logistiku, nebude znamenať definitívny koniec ukrajinských protiofenzívnych operácií,“ napísal ISW.

Veliteľ tavrijskej operatívno-strategickej skupiny síl Oleksandr Tarnavskyj v sobotňajšom rozhovore pre spravodajskú televíziu CNN uviedol, že zima výrazne nenaruší protiofenzívu, keďže ukrajinské sily postupujú skôr pešo, než by sa spoliehali na vozidlá. Tarnavskyj velí ukrajinským frontovým jednotkám v Záporožskej a Doneckej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Podľa ISW počasie nebude rozhodujúcim faktorom úspechu protiofenzívy. „Vyvrcholenie ukrajinskej protiofenzívy bude pravdepodobne závisieť skôr od ruskej a ukrajinskej rovnováhy síl, ako aj od západnej pomoci Ukrajine,” uviedol ISW.

Viac k témam: Analytik, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Zima výrazne nenaruší ukrajinskú protiofenzívu, myslia si analytici z amerického ISW © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -