Rusi posilňujú obranu strategického Tokmaku, pravdepodobne pre obavy z taktického prenikania ukrajinských síl

0

18.9.2023 (SITA.sk) – Ruskí vojaci posilňujú obranu strategicky dôležitého mesta Tokmak v Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny. Uviedla to v správe o vývoji vojny na Ukrajine spravodajská služba britského ministerstva obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Správa naznačuje, že ruské jednotky zriaďujú ďalšie kontrolné stanovištia, budujú protitankové opevnenia a kopú nové zákopy v okolí mesta Tokmak, ktoré sa nachádza asi 16 kilometrov od frontovej línie. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

„Tokmak sa má stať základným pilierom druhej hlavnej obrannej línie Ruska,” predpokladá britské ministerstvo obrany. Britská vojenská spravodajská služba dodáva, že posilňovanie obrany mesta pravdepodobne poukazuje na rastúce obavy Ruska z taktického prenikania ukrajinských síl cez prvú obrannú líniu v severnej časti Záporožskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Ukrajinská strana uviedla, že v uplynulých dňoch z Tokmaku do mesta Melitopoľ evakuovali ruský „pasový úrad” a odišli aj dôstojníci ruskej Federálnej bezpečnostnej služby a časť okupačnej administratívy.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Tokmak, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Rusi posilňujú obranu strategického Tokmaku, pravdepodobne pre obavy z taktického prenikania ukrajinských síl © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -