Matovič: Za koncom Šimka je minister pôdohospodárstva Bíreš, aj on musí z hrušky dole (video)

0

22.7.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 20. júla, 20:27

Za Šimkovým koncom na poste ministra vnútra je údajne minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Jozef Bíreš. Na tlačovej besede to vo štvrtok povedal predseda hnutia OĽaNO a priatelia Igor Matovič.

Politika “našich ľudí”

Bíreš podľa Matoviča oslovil odvolaného ministra vnútra Ivana Šimka v súvislosti so zatýkaním v jeho rezorte, na čo vraj Šimko zavolal policajného prezidenta Štefana Hamrana „na koberček”, aby im toto zatýkanie vysvetlil.

Šéf obyčajných ľudí to prirovnal k politike „našich ľudí” za predošlých vlád.

Matovič apeluje na prezidentku

Matovič kritizuje, že jeden minister volá druhému, aby mu bolo vysvetlené zatýkanie v jeho rezorte, a ten mu vyhovie.

„Šimko je už z hrušky dole. Zo slivky by mohol padnúť aj pán minister Bíreš. A nieže mohol, ale musí,“ zdôraznil Matovič.

Na prezidentku Zuzanu Čaputovú i povereného predsedu vlády Ľudovíta Ódora apeluje, aby takéto praktiky nekryli.

Vyjadrenie premiéra

Predseda vlády Ľudovít Ódor sa opakovane vyjadril, že existuje viacero dôvodov, pre ktoré požiadal prezidentku Zuzanu Čaputovú o odňatie poverenia pre Ivana Šimka viesť rezort vnútra. Uvádza sa to v stanovisku Tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR.

„Čo sa týka medializovaného prípadu ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Jozefa Bíreša, premiér nepovažuje za problém to, že sa minister verejne a aj osobne dožadoval vysvetlenia o primeranosti zásahu na jeho vlastnom rezorte,“ píše sa v tlačovej správe s tým, že pre premiéra je dôležité, že nežiadal o žiadne informácie nad rámec zákona a nebolo jeho snahou zasahovať do práce polície či ju akýmkoľvek spôsobom ovplyvňovať.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: bývalý minister vnútra, Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Policajný prezident, Predseda vlády, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Matovič: Za koncom Šimka je minister pôdohospodárstva Bíreš, aj on musí z hrušky dole (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -