NAKA po akcii Športovec obvinila tri osoby, pri zásahu našli aj hotovosť 11-tisíc eur

0

19.7.2023 (SITA.sk) – NAKA po akcii Športovec obvinila tri osoby pre drogovú trestnú činnosť. Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vykonali minulý týždeň akciu s krycím názvom Športovec, počas ktorej vykonali viaceré procesné úkony.

Obvinili troch mužov

Konkrétne išlo o tri osobné prehliadky, dve domové prehliadky a dve prehliadky iných priestorov. V tlačovej správe o tom informuje hovorkyňa Prezídia policajného zboru Denisa Bárdyová, podľa ktorej policajti pri akcii zaistili zelenú sušinu o hmotnosti cca 1,5 kg, finančnú hotovosť vo výške takmer 11-tisíc eur a viac ako 100-tisíc českých korún. Vyšetrovateľ NAKA obvinil troch mužov z drogovej trestnej činnosti.

Podľa zistení polície mali zabezpečovať a ďalej distribuovať omamné a psychotropné látky, predovšetkým suchý extrakt z rastlín rodu Cannabis. A to ďalším dílerom a koncovým užívateľom najmä v okrese Lučenec, ale aj v Košickom kraji.

Priebeh akcie

Jeden z obvinených, D. V., pôsobiaci na území Košického a Banskobystrického kraja, mal odovzdávať časť marihuany, v množstve minimálne 0,5 kg na jedno odovzdanie, druhému obvinenému G. K. pôsobiacemu na území najmä Banskobystrického kraja, prevažne v okrese Lučenec.

Ten mal látku rozdeľovať na menšie dávky a predávať ďalším dílerom a koncovým užívateľom. Stretnutia sa podľa Bárdovej mali realizovať v pravidelných intervaloch niekoľkokrát do mesiaca. Tretí obvinený, M. B., mal v celom prípade zohrávať úlohu vodiča počas týchto stretnutí.

„Jednému z obvinených hrozí po dokázaní viny trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov, ďalším dvom na tri až 10 rokov. Dvaja z troch obvinených sú stíhaní väzobne,“ uviedla v závere správy policajná hovorkyňa.

Viac k témam: Drogová trestná činnosť, Marihuana, Obvinenie, policajná hovorkyňa, Trestná činnosť
Zdroj: SITA.sk – NAKA po akcii Športovec obvinila tri osoby, pri zásahu našli aj hotovosť 11-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -