Popradské pieskoviská potrebovali vyčistiť, mesto následne zabezpečilo krycie plachty ako prevenciu 

0

18.7.2023 (SITA.sk) – V Poprade v uplynulých dňoch čistili pieskoviská, práce spočívali v preosievaní piesku a vyberaní nečistôt. Na území mesta sa nachádza približne 53 pieskovísk, ktoré takýmto procesom prechádzajú pravidelne. Na tých, v ktorých bolo piesku málo, ho doplnili novým. Informovala o tom na svojej internetovej stránke samospráva, práce realizuje v spolupráci s aktivačnými pracovníkmi a súkromnou spoločnosťou, s ktorou má uzatvorenú zmluvu o poskytovaní verejnoprospešných služieb.

Bol piesok kontaminovaný?

Vzorky piesku odoberá počas celého obdobia využívania pieskovísk Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

„Ak sa zistí jeho kontaminácia, upovedomí o tom prevádzkovateľa, teda mesto Poprad, a v takomto prípade sa z pieskoviska kompletne vyvezie starý piesok, vyčistí sa, vyumýva obruba pieskoviska a dovezie nový piesok,“ vysvetlila vedúca oddelenia životného prostredia na Mestskom úrade v Poprade Daniela Gerčák Polaštiková.

Samospráva vyzýva majiteľov zvierat

Samospráva zároveň vyzýva majiteľov psov a mačiek, aby rešpektovali značky pri detských ihriskách a nevodili domácich miláčikov na detské ihriská a pieskoviská.

Mesto Poprad zároveň pri revitalizáciách ihrísk aj na základe požiadaviek Popradčanov vybavilo každé pieskovisko krycími plachtami.

„Preto apelujeme na užívateľov, aby na pieskoviskách, na ktorých sa nachádzajú krycie plachty, pieskovisko po použití zakryli. Aj týmto spôsobom zabezpečia deťom bezpečný a zdravý priestor na hranie,“ uviedlo.

Zdroj: SITA.sk – Popradské pieskoviská potrebovali vyčistiť, mesto následne zabezpečilo krycie plachty ako prevenciu  © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -