Fico opäť „vytiahol“ Sorosa, vraj ovplyvňuje chod Slovenska a Čaputová ide na summit NATO s jeho pokynmi (video)

0

11.7.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová ide na summit Severoatlantickej aliancie (NATO) do litovského Vilniusu s pokynmi z americkej ambasády a od finančníka Georgea Sorosa.

Na pondelkovej tlačovej konferencii to povedal predseda strany Smer-SD Robert Fico. Doplnil, že je úplne evidentné, že Soros ovplyvňuje chod štátu a on sám priznal, že financoval Čaputovú.

Na summite vo Vilniuse by sa malo rozhodovať o prípadnej pozvánke pre Ukrajinu do aliancie. Podľa Fica by stanovisko Slovenska v tejto oblasti mala hlava štátu konzultovať s premiérom a šéfom parlamentu. „Pretože predseda vlády garantoval spoločne s predsedom parlamentu väčšinu v národnej rade,” zdôraznil Fico.

Zároveň sa opýtal, akú garanciu má prezidentka, keď bude hlasovať za pozvanie Ukrajiny do NATO, že to parlament ratifikuje. „Veď ona nemôže tušiť, ako bude vyzerať (po voľbách, pozn. SITA) parlament,” dodal Fico.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Predseda strany Smer-SD, Prezidentka SR, Summit NATO
Zdroj: SITA.sk – Fico opäť „vytiahol“ Sorosa, vraj ovplyvňuje chod Slovenska a Čaputová ide na summit NATO s jeho pokynmi (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -