O väzbe obvineného z vyhrážok Čaputovej a Naďovi bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave

0

11.7.2023 (SITA.sk) – Krajský súd v Bratislave vytýčil na utorok 11. júla verejné zasadnutie, na ktorom má rozhodovať o sťažnosti prokurátora voči nevzatiu do väzby Petra P., obvineného v kauze vyhrážania sa prezidentke Zuzane Čaputovej a bývalému ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi.

Stíhanie na slobode

Sudca pre prípravné konanie Mestského súdu Bratislava I totiž ešte 30. júna rozhodol, že obvinený bude stíhaný na slobode. Dôvodom návrhu na väzbu obvineného bola podľa prokuratúry existencia obavy z pokračovania v trestnej činnosti.

Sudca Ján Golian v tejto súvislosti podľa vlastných slov zistil dôvody väzby u obvineného, nahradil ich však viacerými obmedzeniami. Dôvodom je podľa neho vyšší vek obžalovaného, konkrétne 70 rokov, ako aj fakt, že sa stará o osobu ešte vyššieho veku. Rovnako sa podľa neho obvinený k skutku priznal a oľutoval ho. Prokurátor voči rozhodnutiu podal sťažnosť.

Zákaz priblíženia a mnoho ďalších

Medzi obmedzenia, ktoré sudca pre prípravné konanie obvinenému uložil, patrí povinnosť odovzdať pas, zákaz vycestovať do zahraničia a  zákaz vstúpiť do mesta Bratislava. Rovnako aj do mesta Pezinok a obce Hrubá Borša, zákaz priblížiť sa k poškodeným na menej ako 200 metrov alebo zákaz priblížiť sa k príbuzným poškodených. Rovnako bude monitorovaný elektronickým zariadením.

Policajný vyšetrovateľ obvinil Petra P. pre pokračovací zločin vydierania v súbehu s pokračovacím prečinom nebezpečného vyhrážania a v súbehu s prečinom nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Dôvodom bolo posielanie výhražných listov s nábojmi bez textu a vydieracích listov dvom poškodeným osobám.

Polícia ešte v utorok 27. júna informovala, že Národná kriminálna agentúra zadržala v rámci akcie Pepino podozrivého muža v trestnej veci prečinu nebezpečného vyhrážania, kde poškodenými sú prezidentka SR Zuzana Čaputová a bývalý minister obrany SR Jaroslav Naď.

Viac k témam: akcia Pepino, Bývalý minister obrany, obvinení, Prezidentka SR, Prokurátor, Sudca, Súdy, Trestná činnosť, Väzba, Vyhrážanie, Zločin
Zdroj: SITA.sk – O väzbe obvineného z vyhrážok Čaputovej a Naďovi bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -