Ruské orgány hlásia zostrelenie rakety nad Krymom, zneškodnenie strely si nevyžiadalo žiadne obete

0

11.7.2023 (SITA.sk) – Ruskom dosadené úrady na okupovanom Kryme v nedeľu vyhlásili, že pri meste Kerč zostrelili strelu s plochou dráhou letu a nakrátko zastavili dopravu ma Krymskom moste spájajúcom polostrov s Ruskom. Moskvou menovaný gubernátor Krymu Sergej Aksionov povedal, že zneškodnenie strely protivzdušnou obranou nemalo za následok škody ani obete. Podrobnosti neposkytol.

Zostrelenie rakety

Zostrelenie rakety hlásili aj úrady v ruskej Rostovskej oblasti, ktorá hraničí s Ukrajinou. Gubernátor Vasilij Golubev povedal, že strela bola ukrajinská a jej časti poškodili strechy niekoľkých budov. Ani odtiaľ nehlásia obete.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Údajne ukrajinské útoky za frontovou líniou v ruských oblastiach a na anektovanom Krymskom polostrove ruské orgány pravidelne hlásia. Kyjev sa k nim však nikdy verejne nepriznal.

273 dní od prvého útoku na Krymský most

V sobotu sa ta však zrejme po prvý raz stalo, keď námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová na platforme Telegram uviedla masívnu explóziu na Krymskom moste z októbra, ktorá ho vážne poškodila, za jeden z úspechov Ukrajiny vo vojne. Je to „273 dní od vykonania prvého útoku na Krymský most s cieľom narušiť logistiku pre Rusov,“ napísala Maľarová.

Námestníčkin príspevok v nedeľu pritiahol pozornosť ruských štátnych médií a predstaviteľov. Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová v reakcii opätovne nazvala ukrajinskú vládu „teroristickým režimom“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Krymský most, ruské ministerstvo zahraničia, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské ministerstvo obrany, ukrajinské útoky
Zdroj: SITA.sk – Ruské orgány hlásia zostrelenie rakety nad Krymom, zneškodnenie strely si nevyžiadalo žiadne obete © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -