Hasiči museli zasahovať pri požiari rodinného domu a ďalších budov, riešiť museli aj horiacu slamu

0

8.7.2023 (SITA.sk) – Štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Púchove s dvoma cisternovými vozidlami zasahovali pri stredajšom požiari slamy na poli v obci Lednické Rovne (okres Púchov). Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Trenčíne Marián Petrík, požiar sa zaobišiel bez zranení.

Požiar na poli

Hasičom požiar ohlásili krátko pred 11:00, po príchode na miesto zistili, že na poli horí slama na riadkoch a slamené balíky po žatve. „Požiar sa rozprestieral na ploche s rozlohou približne 120 x 100 metrov. Na mieste udalosti sa nachádzal majiteľ poľa a dobrovoľní hasiči z Lednických Rovní, ktorí sa pokúšali požiar uhasiť. Situáciu na mieste komplikoval vietor,“ uviedol Petrík.

Doplnil, že profesionálni hasiči v súčinnosti s dobrovoľnými hasičmi nasadili po obvode požiariska postupne štyri hasebné prúdy a následne po lokalizácii požiaru boli hasebné práce sústredené na hasenie balíkov slamy vo vnútri požiariska.

Na ich rozhrabávanie zabezpečil majiteľ poľa pracovný stroj. Pri udalosti sa nikto nezranil. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania,” dodal Petrík.

Požiar rodinného domu

K požiaru došlo aj na Orave. Viac ako 25 profesionálnych a dobrovoľných hasičov zasahovalo pri stredajšom večernom požiari rodinného domu s prístavbou a hospodárskych budov v obci Jasenová (okres Dolný Kubín). Informoval o tom Hasičský a záchranný zbor na sociálnej sieti.

Následkom požiaru vznikla majiteľom škoda v odhadovanej výške 120-tisíc eur. Požiar sa zaobišiel bez zranení osôb. Na miesto bol privolaný zisťovateľ príčin vzniku požiarov,” uviedol HaZZ.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Dobrovoľní hasiči, Požiar domu, Požiar slamy
Zdroj: SITA.sk – Hasiči museli zasahovať pri požiari rodinného domu a ďalších budov, riešiť museli aj horiacu slamu © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -