Ukrajinci chcú v protiofenzíve podľa analytikov skôr vyčerpať ruskú armádu než rýchlo získať veľké územia

0

7.7.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská protiofenzívna stratégia je založená skôr na rozdrvení ruských síl a zdrojov ako na rýchlom znovuzískaní rozsiahlych území. V najnovšej aktualizácii to uvádzajú analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Inštitút uviedol, že stratégia Kyjiva „šetrí ukrajinskú pracovnú silu za cenu pomalšieho tempa územných ziskov, pričom postupne vyčerpáva ruský personál a vybavenie“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Svedčia o tom taktiež slová tajomníka ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksija Danilova, ktorý v utorok povedal, že aj keď niektorí kritizovali pomalší ukrajinský postup, ukrajinskí vojaci plnia svoju „hlavnú úlohu“ ničiť ruské jednotky a aktíva.

Podľa ISW vyhlásenie Danilova potvrdilo, že Ukrajinci počas tejto protiofenzívy uprednostňujú vyčerpanie ruského personálu a vybavenia pred pokusmi o masívne manévre s cieľom rýchlo získať späť veľké územia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci chcú v protiofenzíve podľa analytikov skôr vyčerpať ruskú armádu než rýchlo získať veľké územia © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -