Stoltenberg ostáva na čele NATO, vo funkcii bude ešte rok

0

6.7.2023 (SITA.sk) – Generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg zostane vo funkcii ešte rok. Vojenská aliancia 31 krajín o tom rozhodla v utorok.

Stoltenberg vo svojom tweete uviedol, že „je poctený rozhodnutím spojencov NATO predĺžiť moje funkčné obdobie generálneho tajomníka do 1. októbra 2024“.

Honoured by #NATO Allies’ decision to extend my term as Secretary General until 1 October 2024. The transatlantic bond between Europe & North America has ensured our freedom & security for nearly 75 years, and in a more dangerous world, our Alliance is more important than ever.
— Jens Stoltenberg (@jensstoltenberg) July 4, 2023

„Transatlantické puto medzi Európou a Severnou Amerikou nám zaisťuje slobodu a bezpečnosť už takmer 75 rokov a v nebezpečnejšom svete je naša aliancia dôležitejšia než kedykoľvek predtým,“ povedal Stoltenberg.

Bývalý nórsky premiér je najvyšším civilným predstaviteľom NATO od roku 2014. Jeho funkčné obdobie malo vypršať minulý rok, ale predĺžili mu ho po vypuknutí vojny na Ukrajine z dôvodu udržania stability v aliancii.

Viac k témam: Generálny tajomník NATO
Zdroj: SITA.sk – Stoltenberg ostáva na čele NATO, vo funkcii bude ešte rok © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -