Ruské útoky pripravili o život troch civilistov, stalo sa tak počas návštevy španielskeho premiéra

0

3.7.2023 (SITA.sk) – Ruské ostreľovanie na východe a juhu Ukrajiny si dnes vyžiadalo troch mŕtvych a 17 zranených. Pokračujúce ruské útoky nastali v čase, keď na Ukrajinu zavítal španielsky premiér Pedro Sánchez, aby počas úvodného dňa španielskeho predsedníctva Európskej únie vyjadril podporu Ukrajine.

V prejave pred ukrajinským parlamentom, počas ktorého zožal niekoľko ovácií v stoji, Sánchez povedal: „Budeme s vami, kým to bude potrebné. Som tu, aby som vyjadril pevné odhodlanie Európskej únie a Európy proti nezákonnej a neodôvodnenej ruskej agresii voči Ukrajine.“

Na neskoršej tlačovej konferencii s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským Sánchez oznámil, že Španielsko dodá Ukrajine viac ťažkých zbraní vrátane štyroch tankov Leopard a obrnených transportérov, ako aj prenosnej poľnej nemocnice. Povedal tiež, že Španielsko poskytne ďalších 55 miliónov eur na pomoc pri rôznych rekonštrukciách.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Útoky, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Ruské útoky pripravili o život troch civilistov, stalo sa tak počas návštevy španielskeho premiéra © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -