Horská služba vo Vysokých Tatrách pátrala po zahraničných turistoch, ktorí sa neozvali svojim rodinám

0

30.6.2023 (SITA.sk) – Horskí záchranári majú za sebou rozsiahle pátranie vo Vysokých Tatrách, od stredajšieho večera hľadali troch zahraničných osemnásťročných turistov. Išlo o dvoch Američanov a jedného Číňana. O pomoc požiadali ich rodiny.

Neozvali sa rodičom

Ako vo štvrtok informovala Horská záchranná služba (HZS), trojica chlapcov si naplánovala trasu zo Štrbského Plesa na Kasprov vrch. Ani jeden z nich sa však neozval rodičom a o priebehu túry ich neinformoval. Mladíci síce mali so sebou mobilné telefóny, boli však nedostupní.

Všetko dobre dopadlo

Horskí záchranári pátrali po mladíkoch aj vo štvrtok.

„Keďže lokalita ich možného pohybu bola veľmi rozsiahla, hneď ráno bola o súčinnosť požiadaná aj Letka Ministerstva vnútra SR. Na miesto smerovali psovodi so psami aj špecialisti na prácu s dronmi,“ opísala HZS.

Záchranári smerujúci hore Tichou dolinu napokon stretli trojicu bez zranení, len premočených po noci strávenej v doline. Následne boli turisti transportovaní terénnym služobným vozidlom do ubytovacieho zariadenia.

Viac k témam: Cudzinci, Hory, Pátranie
Zdroj: SITA.sk – Horská služba vo Vysokých Tatrách pátrala po zahraničných turistoch, ktorí sa neozvali svojim rodinám © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -