Prokuratúra žiada väzbu pre muža, ktorého obvinili z vyhrážok prezidentke Čaputovej a Naďovi

0

30.6.2023 (SITA.sk) – Prokurátorka Okresnej prokuratúry Bratislava I podala v kauze vyhrážok prezidentke Zuzane Čaputovej a exministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi návrh na vzatie obvineného do väzby.

Ako pre agentúru SITA potvrdil hovorca bratislavskej krajskej prokuratúry Juraj Chylo, dôvodom je existencia obavy z pokračovania v trestnej činnosti obvineným.

Vyšetrovateľ Policajného zboru vzniesol obvinenie obvinenému pre pokračovací zločin vydierania v súbehu s pokračovacím prečinom nebezpečného vyhrážania a v súbehu s prečinom nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami,” povedal Chylo.

Doplnil, že pri rešpektovaní prezumpcie neviny je jednou zo skutočností, ktoré sa obvinenému kladú za vinu, posielanie výhražných listov s nábojmi bez textu a vydieracích listov dvom poškodeným osobám.

Polície ešte v utorok 27. júna informovala, že Národná kriminála agentúra, odbor Bratislava, zadržala v rámci akcie “Pepino” podozrivého muža v trestnej veci prečinu nebezpečného vyhrážania, kde poškodenými sú prezidentka SR Zuzana Čaputová a bývalý minister obrany SR Jaroslav Naď.

Viac k témam: Prezidentka SR, Prokuratúra, Vyhrážanie
Zdroj: SITA.sk – Prokuratúra žiada väzbu pre muža, ktorého obvinili z vyhrážok prezidentke Čaputovej a Naďovi © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -