Občianski demokrati vyzývajú na bojkot Fica a jemu podobných, generál Macko upozorňuje na politiku nenávisti

0

18.6.2023 (SITA.sk) – Predstavitelia Dohody politických strán – Maďarské Fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana – odmietajú eskaláciu nenávisti, ktorú šíria politickí populisti na Slovensku.

Predstaviteľov médií a politických strán na Slovensku vyzývajú k úplnému bojkotu predsedu Smeru-SD Roberta Fica a jemu podobných politikov, dokým neprestane šíriť nenávisť a podnecovať násilie.

Šéf prokuratúry by mal konať

„Tlačové konferencie a vyhlásenia Roberta Fica za posledných desať dní ukázali, o čo mu v politike ide. Šíri dezinformácie, spochybňuje demokratické voľby, napáda prezidentku, prácu novinárov, dočasnú úradnícku vládu,“ uviedlo zoskupenie strán v tlačovej správe.

Predseda ODS generál Pavel Macko doplnil, že šírenie dezinformácií a nenávisti by mal neodkladne začať riešiť aj generálny prokurátor.

Preto ho vyzýva, aby začal konečne konať v záujme ochrany bezpečia a životov všetkých občanov a posilnil zložky prokuratúry na boj s extrémizmom.

Dohoda politických strán Ficovi pripomína jeho vlastný výrok z roku 2016, keď ako vtedajší premiér v Deň obetí holokaustu a rasového násilia povedal, že ho prekvapuje a zároveň i desí, s akou ľahkosťou sa dnes ako oficiálna politická doktrína šíri nenávisť na slovenskej politickej scéne.

Konšpirácie a nenávisť

„Je načase s touto nešťastnou politikou skončiť a venovať sa Slovensku ako krajine, ktorá má veľkú perspektívu,“ uviedol vtedy Fico.

Dnes však on, jeho stranícki kolegovia a extrémisti šíria podľa Macka pomocou konšpirácií nenávisť namierenú proti predstaviteľom štátu, tretieho sektora a opäť aj proti novinárom.

„Sme svedkami vyhrážok zabitím moderátorke Jančkárovej, hrozbám čelí Matej Pribelský len preto, že napísal pravdu o účasti Roberta Fica v livestreame stíhaného extrémistu a antisemitu Bombica. Nenávisť podnecuje násilie a môže aj zabíjať,“ upozornil Macko a dodal, že nechcú v slovenských uliciach teror, aký predvádzali v Nemecku v 30. rokoch minulého storočia nacistické oddiely.

Viac k témam: Dezinformácie, konšpirácie, Šírenie nenávisti
Zdroj: SITA.sk – Občianski demokrati vyzývajú na bojkot Fica a jemu podobných, generál Macko upozorňuje na politiku nenávisti © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -