Európsky súd sa bude zaoberať policajnou raziou v Digital Parku, pri ktorej zadržali Haščáka

0

6.6.2023 (SITA.sk) – Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) spojil dve sťažnosti, ktoré mu adresoval podnikateľ Jaroslav Haščák v súvislosti s policajnou raziou v komplexe Digital Park z roku 2020 a oznámil ich Slovenskej republike s výzvou, aby sa k nim do 20. septembra 2023 vyjadrila.

Informoval o tom Haščákov právny zástupca Martin Škubla s tým, že sťažnosti sa týkajú obmedzenia jeho práv a únikov do médií. ESĽP sa tak bude podľa Škublu zásahom v Digital Parku vecne zaoberať, a to v posilnenej a zrýchlenej procedúre.

„Predbežne totiž označil prípad Jaroslava Haščáka za impact case,” povedal Škubla s tým, že ide o prípady, ktoré s ohľadom na ich význam vyžadujú zo strany ESĽP rýchlejšie vybavenie.

Príkaz na prehliadku v bratislavskom Digital Parku II vydala dňa 1. decembra 2020 vyšetrovateľka Národnej kriminálnej agentúry Martina Babacsová so súhlasom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Ondreja Repu v kauze tzv. kupovania nahrávok Gorily. V nej bol pôvodne Haščák obvinený. Generálna prokuratúra však Haščákovi neskôr obvinenie zrušila. Škubla v tejto súvislosti zdôraznil, že na rozdiel od obvinenia a väzby sa štát podnikateľovi za raziu, ktorú podľa neho sprevádzali excesy nikdy neospravedlnil.

Viac k témam: Kauza Gorila, Razia
Zdroj: SITA.sk – Európsky súd sa bude zaoberať policajnou raziou v Digital Parku, pri ktorej zadržali Haščáka © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -